Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
glowna newsy o serialu opisy odcinkow artykuly download galeria


Dana Scully

Dana Scully (Gillian Anderson). Po ukończeniu Uniwersytetu Maryland ze stopniem psychologa, agentka Scully przeniosła się do Akademii Quantico, by kontynuować swoje studia medyczne. Od 1990 do 1992 roku pracowała jako patolog w akademii. W 1992 roku z polecenia przewodniczącego sekcji, Scott'a Blevins'a została przeniesiona do "Archiwum X". Jej zadaniem był kontrolowanie pracy agenta Muldera, oraz naukowe uzasadnienie jego niecodziennych teorii. Zastosowanie jej racjonalnych metod prowadzenia śledztwa, ograniczyły bazowanie spraw "Archiwum X" na własnych teoriach, emocjach czy przypuszczeniach. Wykorzystując swą medyczną wiedzę przeprowadziła dziesiątki autopsji, które pomogły jej oraz agentowi Mulderowi.
W 1994 roku agentka Scully została porwana przez poszukiwanego przez FBI, Duane'a, Barry'ego. Dzięki intensywnym poszukiwaniom prowadzonym przez agenta Muldera, mężczyznę udało się odnaleźć. Kilka tygodni później w niewyjaśnionych okolicznościach agentka Scully odnalazła się w szpitalu w Georgetwon. Będąc w głębokiej śpiączce, leżała na oddziale intensywnej terapii. Mimo bardzo niskich szans na przeżycie, agentka Scully po kilku dniach odzyskała przytomność.
Kilka miesięcy później agenci Mulder i Scully podjęli wspólne śledztwo dotyczące rządowego spisku. Dzięki ich determinacji zdobyli dowody, które mogły świadczyć o powiązaniu asystenta dyrektora, Waltera Skinnera z rządowymi najemnikami. Właśnie w trakcie prowadzenia tej sprawy, nieznajomy mężczyzna poinformował agentkę, że został wydany na nią wyrok śmierci. Miał on być wykonany na jeden z dwóch sposobów. Pierwszy zakładał morderstwo z rąk dobrze znanej agentce osoby, zaś drugi działania dwóch najemników. Prawdziwym scenariuszem okazał się wariant drugi. Alex Krycek i zidentyfikowany później Luis Cardinal wtargnęli do mieszkania agentki Scully, po czym omyłkowo zamordowali siostrę Scully, Melissę.
W niedługi czas potem, agentka Scully wykryła w swoim karku obecność metalowego impalntu. Po dokładnych badaniach w laboratorium FBI okazało się, że był to komputerowy chip. Dalsze analizy wykazały, że jego główną funkcją było monitorowanie oraz manipulowanie ludzkim mózgiem. Badania nie zostały jednak zakończone, gdyż implant został zniszczony w trakcie analiz. Później, podczas prowadzenia nieoficjalnego śledztwa, agentka Scully spotkała się z grupą kobiet, które także wyciągnęły ze swoich karków identyczny, metalowy impalnt. Każda z nich była przekonana, że została uprowadzona przez obcych w celu przeprowadzenia serii testów i doświadczeń. Liczba kobiet była jednak coraz mniejsza, gdyż każda z nich z biegiem czasu zachorowała na śmiercionośnego raka. Niektóre z nich twierdziły, że spotkały agentkę Scully w trakcie ich pobytu w statku kosmicznym. Kobiety były przekonane, że właśnie wyciągnięcie implantu rozwijało chorobę. Agentka Scully do teorii podeszła sceptycznie. Zmieniła zdanie dopiero wtedy, gdy diagnozy wykazały również i u niej raka. Do tego czasu zmarła już jedna z poznanych wcześniej kobiet. Leżącej w szpitalu w coraz gorszym stanie agentce Scully towarzyszyła również chora na raka, Penny Northern, jednak zmarła ona w niedługim czasie. Agentka Scully mimo wszystko zdołała przezwyciężyć chorobę.
Wczesne lata swojego dzieciństwa agentka Scully spędziła podróżując z jednej bazy wojskowej do drugiej. Działo się tak nie bez przyczyny, ponieważ ojciec Dany był majorem, a mieszkanie dostawał w miejscu aktualnej służby. Kiedy razem z rodzicami i trójką rodzeństwa na stałe zamieszkała w Alamedzie w Kalifornii, naukę rozpoczęła na Uniwersytecie California w Berekley, gdzie brała udział w manifestacjach anty-politycznych oraz anty-nuklearnych protestach. Po roku spędzonym w Berekley, przeniosła się na Uniwersytet Maryland, gdzie zdobyła stopień naukowy. Otrzymała go za pracę na temat: "Paradoks bliźniąt Einsteina - nowa interpretacja".
Następnie wbrew woli swojego ojca porzuciła studia medyczne, po czym wstąpiła do FBI. Jako szanowany instruktor medycyny sądowej w Akademii Quantico, oraz jako lekarz, agentka Scully w każdej prowadzonej sprawie musiała konfrontować się z agentem Mulderem oraz z jego niecodziennymi teoriami.
Pomimo niepokojących diagnoz lekarzy w sprawie jej stanu zdrowia, agentka Scully powróciła do pracy jak zawsze wykonując ją na wysokim poziomie.
Nie tylko w sprawach zawodowych była przeciwieństwem agenta Muldera, ale także jeśli chodziło o życie pozazawodowe. Cieszyła się każdą chwilą, miała wiele przyjaciół, rozwijała swoje zainteresowania.
Wraz z początkiem 1997 roku lekarze stwierdzili u niej nawrót choroby nowotworowej.

 

 

   
 


David Duchovny i Gillian Anderson ponownie wcielili się w Muldera i Scully. "The X-Files: I Want to
Believe" na DVD od 20 stycznia '09!

 

 

 

 
 


Obecnie serial "Z archiwum X"
nie jest emitowany w żadnej
polskiej stacji telewizyjnej. TVP
ociąga się z premierą 9 serii.

 

 

 
 

Pilotowy odcinek
Pilotowy odcinek wyemitowano
w 1993 roku w USA. Od tego
czasu powstało ponad 200 odc.
obejmujących 9 sezonów serialu.

 

 

 
 


David Duchovny karierę zaczynał
jako statysta i narrator w filmach.
Dzięki "The X-Files" stał się
rozpoznawalny na całym świecie.

 

 

 
 


Przeprowadzka do Anglii wyszła
Gillian Anderson na dobre.
Jako Lady Dedlock podbiła serca
Brytyjczyków w "Bleak House".

 

 

 
 


Nauczony złym doświadczeniem,
serwis doczekał się alternatywne-
-go adresu URL. Zawsze
znajdziecie go na xfiles.xbr.pl!

 

Sliders PL

www.m2000.prv.pl

The X Files Forum

Koncerty, rock, metal

statystyka