Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
glowna newsy o serialu opisy odcinkow artykuly download galeria


Fox Mulder

Fox Mulder (David Duchovny). Agent Mulder poszedł w ślady swojego ojca, chcąc znaleźć posadę w jednostce rządowej. W tym celu rozpoczął naukę na Uniwersytecie Oxford, na którym spędził trzy lata (1983-1986). Latem 1986 roku dzięki agresywnej kampanii rekrutacyjnej wstąpił do Akademii w Quantico w stanie Virginia. Wszelkie testy ukończył z wysokimi ocenami, jednocześnie zwracając uwagę na swoje niezwykle trafne przypuszczenia w sprawach kryminalnych. Dzięki swoim nietypowym i paranormalnym wyjaśnieniom, wśród innych studentów dorobił się przydomku "nawiedzony".
Zaraz po ukończeniu akademii, agent Mulder wstąpił do jednostki FBI zajmującej się najokrutniejszymi zbrodniami, stając się podwładnym Agenta Reggie'go Purdue oraz przewodniczącego sekcji, Scott'a Blevins'a. Agent Mulder specjalizował się badaniem zachowań, oraz opracowywał portrety psychologiczne poszukiwanych przez władze kryminalistów. Jednym z jego największych sukcesów było stworzenie psychologicznego modelu podejrzanego o napad na bank, John'a Barnett'a. Praca agenta w dużym stopniu przyczyniła się do schwytania poszukiwanego, jego aresztowania i osądzenia. Inny profil stworzony przez agenta Muldera pomógł w aresztowaniu niezwykle groźnego seryjnego mordercy, Monty'ego Props'a.
Po nawiązaniu kontaktu ze specjalistą, Heits'em Werber'em, agent Mulder poddał się sesji hipnozy. Rezultatem tej terapii były pobudzone wspomnienia agenta, które utwierdziły go w przekonaniu, że za zniknięciem w 1973 roku jego młodszej siostry, Samanthy, stały istoty pochodzenia pozaziemskiego.
W 1991 roku agent Mulder reaktywował sekcję "Archiwum X'", mieszczącą się w Kwaterze Głównej FBI w Waszyngtonie. Jego dokonania zostały zauważone przez Scott'a Blevins'a, który przyłączył sekcję pod swoje jurysdykcje. W 1992 roku przewodniczący mimo protestów agenta Muldera, przydzielił do "Archiwum X" agentkę Danę Scully, która stała się partnerem agenta. Z biegiem czasu nadzór nad sekcją został przydzielony asystentowi dyrektora, którym był Walter Skinner.
W swej działalności na rzecz "Archiwum X", agent Mulder regularnie nadwerężał przepisy biura, oraz podpadał zwierzchnikom, włącznie z Walterem Skinnerem. W kilku przypadkach narażał się na niebezpieczeństwo kontynuując pracę w "Archiwum X", biuro było niezadowolone z niecodziennych praktyk agenta Muldera, wykorzystywanych podczas dochodzeń. W 1993 roku, na wieść o sposobie kierowania sekcji, Joseph Mcgrath, znalazł dowody na jego niesubordynację, oraz pogwałcenie zasad wojskowej kwarantanny, kiedy to bezprawnie wtargnął na teren bazy wojskowej. McGrath wydał rozkaz zamknięcia "Archiwum X", oraz zwolnienia agenta Muldera z FBI. Jego rozporządzenia zostały anulowane przez nieznaną osobę.
Dalsze postępowanie agenta Muldera dzięki przełożonemu było już bardziej powszechne i bardziej jakościowe. Jednak jego obsesja na temat zniknięcia Samanthy oraz chęć zebrania dowodów na istnienie kosmitów na Ziemi sprawiła, że nie dawał za wygraną. Właśnie w trakcie prowadzenia śledztwa na własną rękę, został zastrzelony jego ojciec, William - agent Mulder wierzył, że za zabójstwem stał Alex Krycek. Właśnie w takich okolicznościach, agent Mulder odkrył rządowy spisek mający na celu okłamywanie oraz manipulowanie ludności USA. Jednocześnie znalazł powiązanie swojego ojca z programem rządu. W trakcie jednego z kolejnych dochodzeń, agent Mulder dotarł do oddalonej lokacji położonej na południu Kanady, gdzie spotkał się z małymi, identycznymi pod względem wyglądu robotnikami pracującymi przy zbiorach. Agent Mulder domniemał, że dziewczynki były klonami jego siostry, Samanthy, jednak nie znalazł na to żadnych dowodów.
Agent Mulder chcąc za wszelką cenę przywołać wspomnienia z dzieciństwa, dotyczące zniknięcia siostry oraz relacji rodzinnych, poddał się kontrowersyjnej terapii narkotykowej. Dzięki powstałym w jego umyśle halucynacjom, na wyklarowane aspekty zaczął działać podświadomie. Rezultaty były fatalne jeśli chodzi o zdrowie agenta Muldera, stały się przejrzystym znakiem jego desperacji.
Obsesja agenta Muldera na punkcie "Archiwum X", dziwne zachowanie oraz dostrzegalny brak pozazawodowych zainteresowań sprawiły, że nie miał on żadnych przyjaciół spoza biura. Nie mając nic poza pracą, agent Mulder podpory szukał w agentce Scully, z którą to widywał się niemal każdego dnia. W chwilach wolnych od pracy, agent Mulder chętnie biegał, pływał oraz okazjonalnie pisał. Do jego nawyków na pewno należało: słonecznik, oglądanie meczy sportowych w telewizji oraz przeglądanie publikacji przeznaczonych wyłącznie dla dorosłych. Ostatni punkt wyraźnie zaspokajał jego potrzeby umówienia się na randkę.
Mentalna kondycja agenta Muldera mogła świadczyć o jego paranoi. Jego stan jednak uwarunkowany był od okoliczności w jakich się znajdował. Był raczej opanowanym człowiekiem, jednak zdarzały się przypadki, kiedy nie wytrzymywał nerwowo.
Jednakże podstawą życia i pracy agenta Muldera była jego siostra, porwana w tajemniczych okolicznościach. Jego potrzeba ratowania Samanthy, przekonanie, że prawda leży w okolicznościach w jakich znikła, była motywacją dla jego obsesji. Nie cofnął się przed żadnym wyzwaniem, które mogło odkryć prawdę na temat losu jego siostry.

   
 


David Duchovny i Gillian Anderson ponownie wcielili się w Muldera i Scully. "The X-Files: I Want to
Believe" na DVD od 20 stycznia '09!

 

 

 

 
 


Obecnie serial "Z archiwum X"
nie jest emitowany w żadnej
polskiej stacji telewizyjnej. TVP
ociąga się z premierą 9 serii.

 

 

 
 

Pilotowy odcinek
Pilotowy odcinek wyemitowano
w 1993 roku w USA. Od tego
czasu powstało ponad 200 odc.
obejmujących 9 sezonów serialu.

 

 

 
 


David Duchovny karierę zaczynał
jako statysta i narrator w filmach.
Dzięki "The X-Files" stał się
rozpoznawalny na całym świecie.

 

 

 
 


Przeprowadzka do Anglii wyszła
Gillian Anderson na dobre.
Jako Lady Dedlock podbiła serca
Brytyjczyków w "Bleak House".

 

 

 
 


Nauczony złym doświadczeniem,
serwis doczekał się alternatywne-
-go adresu URL. Zawsze
znajdziecie go na xfiles.xbr.pl!

 

Sliders PL

www.m2000.prv.pl

The X Files Forum

Koncerty, rock, metal

statystyka