Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
glowna newsy o serialu opisy odcinkow artykuly download galeria


Tajemnicze zniknięcia

Już nawet przed setkami lat ludzie donosili o istnieniu UFO. Choć wtedy nie było jeszcze tej nazwy ani żadnych środków pozwalających np. sfotografować obiekty latające, to potwierdzenia tego musimy szukać w innych, niekiedy na pierwszy rzut oka nie mających z UFO nic wspólnego, zdarzeniach.
Jednym z takich anomaliów są tajemnicze zniknięcia ludzi, niekiedy nie dające się racjonalnie wytłumaczyć. Oto kilka przykładów:
+ W lipcu 1768 r. 77-letni krawiec Owen Parfitt zniknął sprzed swojego domu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że był on sparaliżowany od pasa w dół i od wielu lat poruszał się tylko na wózku inwalidzkim. Parfitta ani jego ciała nigdy nie odnaleziono.
+ W 1969 roku siedmioletni Dennis Martin wybrał się z rodziną na wycieczkę. Zniknął nagle, gdy szedł obok ojca. Nie odnaleziono żadnych śladów.
+ Zimą 1975 roku Martha Wright jechała ze swoją rodziną samochodem. Wyszła na chwilę, aby odśnieżyć tylną szybę i wszelki ślad po niej zaginął.
Podobnych zaginięć było w historii bardzo dużo. Nie ma sensu ich wszystkich tu przytaczać. Lepiej zastanowić się nad racjonalną możliwością ich wytłumaczenia. Według mnie wydaje się, że ludzie ci najprawdopodobniej zostali porwani przez UFO. Trudno jest znaleźć inne wytłumaczenie. Przecież ludzie ci nie mogli po prostu zapaść się pod ziemię ! Jednak zdarzył się pewien wyjątek, który nie pasuje do innych, trudno by było go też wytłumaczyć porwaniem przez UFO:
Zdarzenie to nie pasuje do relacji z innych wzięć przez UFO, gdzie czas płynął wraz z czasem na Ziemi. Jednak możliwe jest, że UFO stosuje metody wykorzystywania przerw w czasoprzestrzeni umożliwiające manipulacje czasem oraz przenoszenie się z miejsca na miejsce (było kilka takich przypadków), choć na ten temat nie ma jeszcze zbyt wiele informacji.
Jednak pojedyncze zniknięcia ludzi nie są tak emocjonujące, jak zniknięcia grup ludzi, całych miejscowości bądź jednostek wojskowych. Szczególną intensywność tych zjawisk obserwuje się w rejonach Trójkąta Bermudzkiego, ale temu poświęcony jest osobny artykuł. Tutaj przytoczę jedynie kilka zniknięć grupowych spoza rejonu Trójkąta Bermudzkiego.
+ W listopadzie 1930 roku Joe Labell odkrył opuszczoną wioskę Eskimosów w północnej Kanadzie. Wszystkie domostwa były opuszczone, nie odnaleziono nawet zwierząt. Przedmioty codziennego użytku leżały tak, jakby tylko na chwilę oderwali się od codziennej pracy.
+ W 1858 roku w Indochinach podczas marszu do Sajgonu zniknęło 650 żołnierzy francuskich. Ich ekwipunków także nie odnaleziono. Podczas II Wojny Światowej pułkownik Li Fu Sien udał się pod miejscowość Nankin wraz z 3100 żołnierzami Rankiem następnego dnia spostrzegł, że pozostało tylko 113 żołnierzy Pozostałych nie widzieli ani strażnicy, ani nikt inny. Przecież takie coś jest niemożliwe !
+ W październiku 1883 roku szkuner "J.C. Cousins" zarzucił kotwicę w pobliżu Fort Stevens, ponieważ kapitan czekał na odpływ, aby spotkać się na pełnym morzu z holownikiem "Mary Taylor". O godzinie 17 wyruszył w jego kierunku. Jednak nagle wykonał bardzo szybki zwrot w kierunku mielizn. Po jakimś czasie zatrzymał się na ławicy. Nikt nie opuścił statku, nikt nie wzywał pomocy. Ekipa ratunkowa po wejściu na pokład nie zastała żywej duszy. Wszystko wyglądało na to, jakby ludzie przed chwilą zniknęli - w popielniczce znaleziono nawet żarzące się cygaro. Jednak statek cały czas obserwowano z wybrzeża, nie spuszczano go z oczu nawet na chwilę. Niemożliwe jest, aby ci wszyscy ludzie opuścili statek niezauważeni.
Są także przypadki dość dziwnych... "zniknięć w sedesach". Oto 2 przykłady:
+ 4 lipca 1928 roku milioner Alfred Loewenstein podróżował samolotem Fokker VII. Podczas lotu wszedł to toalety, lecz z niej nie wyszedł. Przypadku tego nigdy nie wyjaśniono.
+ W 1968 roku Jerrold Potter lecąc samolotem wszedł to toalety. Jednak gdy sprawdzono pomieszczenie później Pottera już tam nie było. Jednak pamiętano jakiś błysk i wstrząs, który przebiegł przez samolot w czasie, gdy Potter powinien być w toalecie.
Zdarzały się także wypadki, a właściwie to zdarzenia, jeszcze bardziej dziwne. Niekoniecznie ich ofiarami musieli być ludzie, ale mimo to są bardzo interesujące i warto się z nimi zapoznać, chociaż wyjaśnić je będzie dużo trudniej. Chyba najciekawszy z nich zdarzył się w 1969 r. na lotnisku w Miami. Śledzony na ekranie radarowym samolot linii pasażerskiej National Airlines podchodzący właśnie do lądowania nagle zniknął z ekranu na około 10 minut, by potem powtórnie się na nim ukazać w tym samym miejscu! Samolot bez przeszkód wylądował. Pilot i załoga samolotu byli ogromnie zaskoczeni popłochem na lotnisku. Oni sami niczego nie zauważyli. Gdy powiedziano im, że znikli na 10 minut sprawdzono zegarki pasażerów i w samolocie. Wszystkie spóźniały się o 10 minut w stosunku do rzeczywistego czasu. Było to zdumiewające, gdyż na 20 minut przed zniknięciem na samolocie sprawdzano czas z obowiązującym na lotnisku i nie stwierdzono wówczas żadnych różnic.
Jednak żadnego z tych przypadków nie udało się racjonalnie wyjaśnić ani poprzeć żadnymi dowodami na takie czy inne wytłumaczenie. No cóż, miejmy nadzieję, że kiedyś wszystkie sprawy związane z UFO uda się rozwiązać. Jednak przy obecnym nastawieniu ludzi to takich rzeczy potrwa to jeszcze bardzo długo.

# Ravefi und Fludi #

   
 


David Duchovny i Gillian Anderson ponownie wcielili się w Muldera i Scully. "The X-Files: I Want to
Believe" na DVD od 20 stycznia '09!

 

 

 

 
 


Obecnie serial "Z archiwum X"
nie jest emitowany w żadnej
polskiej stacji telewizyjnej. TVP
ociąga się z premierą 9 serii.

 

 

 
 

Pilotowy odcinek
Pilotowy odcinek wyemitowano
w 1993 roku w USA. Od tego
czasu powstało ponad 200 odc.
obejmujących 9 sezonów serialu.

 

 

 
 


David Duchovny karierę zaczynał
jako statysta i narrator w filmach.
Dzięki "The X-Files" stał się
rozpoznawalny na całym świecie.

 

 

 
 


Przeprowadzka do Anglii wyszła
Gillian Anderson na dobre.
Jako Lady Dedlock podbiła serca
Brytyjczyków w "Bleak House".

 

 

 
 


Nauczony złym doświadczeniem,
serwis doczekał się alternatywne-
-go adresu URL. Zawsze
znajdziecie go na xfiles.xbr.pl!

 

Sliders PL

www.m2000.prv.pl

The X Files Forum

Koncerty, rock, metal

statystyka