Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
glowna newsy o serialu opisy odcinkow artykuly download galeria


Istoty z kosmosu

Tuż po zakończeniu pierwszej wojny światowej pojawiły się pierwsze doniesienia na temat UFO, wtedy też w amerykańskich siłach zbrojnych zapoczątkowano śledztwo, które miało na celu zbadać wiarygodność aktywności obcych na terenie USA.
Śledztwo zostało jednak umorzone ponieważ nie odnaleziono żadnych śladów nieprzyjaciela. Obecnie na terenie całego świata istnieje wiele różnych zespołów do badania zgłoszeń o pojawieniu się UFO. Prawie wszystkie zgłoszenia okazały się wierutną bzdurą, choć pewnej liczby przypadków zaobserwowania UFO nie udało się wyjaśnić do dziś. Naukowcy zaś uważają, że odpowiedzialność za udowodnienie ich prawdziwości należy do tych, którzy widzieli tajemnicze obiekty latające. Powoli nasuwają się liczne pytania: dlaczego kosmici mieliby ukazywać się tylko jednej osobie, dlaczego do tej pory nie udało się uchwycić takiego ufoka na fotografii i w końcu dlaczego nigdy nie odnaleziono wiarygodnych świadków. Wokół tych pytań krąży wiele teorii, ludzie bardzo często obarczają winą rząd, który ich zdaniem tuszuje wszystkie sprawy, likwiduje świadków itd. Ile razy dowiadujemy się o istnieniu zdjęć, które rzekomo przedstawiają obiekty latające istot spoza naszej planety, a po dokładnym zbadaniu sprawy okazuje się, że zdjęcia zostały spreparowane a ich twórca chciał szybko i skutecznie wzbogacić się na bandzie łatwowiernych fanatyków. Wiele rzekomych niezidentyfikowanych obiektów latających okazało się samolotami lub satelitami, albo też zjawiskami naturalnymi. Światło odbijające się od chmur wywołuje zjawiska wzrokowe, które niedoświadczony obserwator może wziąć za UFO. Identycznie może być odebrany widok deszczu komet i meteorytów, który wielokrotnie w sferze ufomaniaków odbierany był jako zwiastun przybycia istot z poza naszego układu słonecznego. Piorun kulisty i pulsujące wyładowania elektryczne są zjawiskami tak rzadkimi i nieznanymi większości ludzi, że przyjmowane są dziś często za początek inwazji, która się właśnie rozpoczęła. Filmy takie jak: Gwiezdne Wojny, Dzień Niepodległości, Diuna, Fight the Future itd. Pobudzają naszą wyobraźnię i oddziaływają na naszą psychikę. Lecz spróbujmy się zastanowić co by było gdyby pewnego dnia zjawili się wśród nas. Przez lata reżyserowie różnych filmów, autorzy wielu książek i inni opisywali w swych dziełach wojnę, śmierć i zagładę ludzkiego gatunku po przybyciu obcych, wpajali nam ich brutalność i chęć niszczenia. Czy my jako gatunek ludzki, w przyszłości gwiezdni podróżnicy, odwiedzilibyśmy planetę na której traktowano by nas jak wrogów. Pomimo wielu teorii na temat istot z innych planet, wielu ludzi, którzy nie wierzą w istnienie UFO, dziś najpotężniejsze radioteleskopy próbują wychwycić w kosmosie sygnały od mieszkańców innych planet (S.E.T.I.). Wiemy na pewno, iż one istnieją gdzieś w galaktyce a my jesteśmy od nich oddzieleni tylko barierą czasu, którą wkrótce pokonamy...

# Ravefi und Fludi #

   
 


David Duchovny i Gillian Anderson ponownie wcielili się w Muldera i Scully. "The X-Files: I Want to
Believe" na DVD od 20 stycznia '09!

 

 

 

 
 


Obecnie serial "Z archiwum X"
nie jest emitowany w żadnej
polskiej stacji telewizyjnej. TVP
ociąga się z premierą 9 serii.

 

 

 
 

Pilotowy odcinek
Pilotowy odcinek wyemitowano
w 1993 roku w USA. Od tego
czasu powstało ponad 200 odc.
obejmujących 9 sezonów serialu.

 

 

 
 


David Duchovny karierę zaczynał
jako statysta i narrator w filmach.
Dzięki "The X-Files" stał się
rozpoznawalny na całym świecie.

 

 

 
 


Przeprowadzka do Anglii wyszła
Gillian Anderson na dobre.
Jako Lady Dedlock podbiła serca
Brytyjczyków w "Bleak House".

 

 

 
 


Nauczony złym doświadczeniem,
serwis doczekał się alternatywne-
-go adresu URL. Zawsze
znajdziecie go na xfiles.xbr.pl!

 

Sliders PL

www.m2000.prv.pl

The X Files Forum

Koncerty, rock, metal

statystyka