Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
glowna newsy o serialu opisy odcinkow artykuly download galeria


Wstęp

Serdecznie witam w sekcji UFO! Już na samym początku chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że miejsce to tylko w sposób pośredni związane jest z serialem "The X-Files". Jak wiemy akcja serialu toczy się głównie wokół chęci poznania prawdy na temat UFO oraz istot pochodzenia pozaziemskiego. Mam nadzieję, że dział pomoże Wam zrozumieć samą istotę UFO oraz pobudzi Waszą wyobraźnię na temat tego niezwykłego zjawiska.
Sekcja ma charakter informacyjny. Wszelkich opublikowanych tu wiadomości nie należy brać dosłownie. Dział zawiera między innymi przypuszczenia, spekulacje, hipotezy, czy teorie, które wcale nie muszą okazać się prawdziwe. Mają one za zadanie przedstawić Wam UFO z kilku perspektyw - która okaże się najbliższa Waszym odczuciom, to już okaże się...
Chciałbym wszystkich zaprosić do przejrzenia zawartości sekcji UFO. Na początek proponuję zapoznać się z poniższym artykułem, który powinien Wam przybliżyć czym tak naprawdę jest UFO...

UFO, czyli Unindentified Flying Object, a po polsku Niezidentyfikowany Obiekt Latający w skrócie NOL jest zjawiskiem ostatnimi czasy bardzo popularnym, pomimo że jest znane od bardzo dawna. Możemy zdefiniować to zjawisko w ten sposób: UFO jest to coś widzianego rzekomo na niebie przez godną zaufania osobę lub osoby, czego astronomowie, meteorolodzy i inni eksperci nie potrafią zidentyfikować na bazie współczesnej wiedzy i ogólnie akceptowanych teorii naukowych. Poniżej jest kilka hipotez próbujących wytłumaczyć pochodzenie UFO. Każda z nich jest wysuwana przez inną grupę ludzi. Która jest najbliższa prawdy - trudno powiedzieć.

Hipoteza 1
Wszelkie raporty na temat UFO to oszustwa. To normalne, że wielu ludzi dla sławy, pieniędzy wymyśla rożne bajeczki, ale nie możemy twierdzić, że wszyscy tak robią. Więc zawsze pozostaje drobny ułamek tej grupy ludzi, którzy mówią prawdę. Tylko jak to określić?

Hipoteza 2
Rzekome UFO to w rzeczywistości samoloty, helikoptery, balony meteorologiczne lub sztuczne satelity Ziemi, których obserwatorzy nie potrafili właściwie zidentyfikować ze względu na brak wykształcenia i doświadczenia. Niestety duża część obserwacji podchodzi pod tę hipotezę. Ale nie wszystkie, bo czy piloci wojskowi lub cywilni są niedoświadczeni? Jeszcze warto przytoczyć jeden fakt. Wygląd i zachowanie NOLi zmienia się cały czas. Od powolnych, podobnych do cygar NOLi z lat 90-tych do szybkich, wykonujących niesamowite manewry, dyskowatych ostatnich lat. Może to wskazywać, iż obserwatorzy widzą, to co chcą widzieć?

Hipoteza 3
Większość obserwacji UFO, zwłaszcza w nocy, jest rezultatem niezdolności przeciętnego człowieka do zidentyfikowania niektórych ciał niebieskich. Planety lub gwiazdy, zwłaszcza widziane z jadącego pojazdu, mogą wyglądać jak poruszające się nieregularnie i gwałtownie NOLe, zmieniające w dodatku barwę i jasność świecenia. Oczywiście w tej kategorii nie mogą znaleźć się obserwacje dzienne.

Hipoteza 4
Niecodzienne zjawiska atmosferyczne jak np. unoszące się nad moczarami gazy, odbicia i załamania światła na chmurach, a także inwersje temperaturowe, są odpowiedzialne za większość obserwacji wizualnych i radarowych. UFO utożsamiane jest niekiedy z jeszcze mało znanym zjawiskiem - piorunem kulistym. Ale to nadal nie wyjaśnia wszystkiego.

Hipoteza 5
Osoby, które widzą UFO, to ulegające halucynacji ofiary osobistego stresu psychicznego. Przypadki obserwacji UFO przez wielu świadków, to zjawisko masowej histerii. Fale obserwacji UFO to wynik masowej sugestii i społecznego napięcia. Pomijając wyjątkowo aroganckie sformułowanie tej hipotezy, trzeba przyznać, że wielu obserwatorów jest osobami darzonymi szacunkiem, bez śladów zaburzeń psychicznych.

Hipoteza 6
UFO reprezentują sobą zaawansowaną, tajną technologię, rozwiniętą w odosobnieniu i w tajemnicy przez prywatne stowarzyszenia lub przez indywidualnych szalonych naukowców, dysponujących wybitną wiedzą naukową i techniczną. Biorąc pod uwagę zasięg obserwacji ta organizacja musiałaby mieć naprawdę nieograniczone fundusze. A poza tym trudno by było, aby pozostawała w ukryciu tak długo.

Hipoteza 7
Najpopularniejszym wyjaśnieniem UFO jest hipoteza, że są to pojazdy kosmiczne, zbudowane przez inteligentne istoty, pochodzące z innych planet. Jednak wielu ufologów woli unikać spekulacji związanych z tą hipotezą, dopóki nie zostanie dowiedzione, że UFO nie jest zjawiskiem naturalnym na Ziemi. Ale zważywszy na fakt, że wielu biologów, chemików, astronomów jest przekonana, iż gdzieś tam jest życie, ale to nie znaczy, że jest to UFO.

   
 


David Duchovny i Gillian Anderson ponownie wcielili się w Muldera i Scully. "The X-Files: I Want to
Believe" na DVD od 20 stycznia '09!

 

 

 

 
 


Obecnie serial "Z archiwum X"
nie jest emitowany w żadnej
polskiej stacji telewizyjnej. TVP
ociąga się z premierą 9 serii.

 

 

 
 

Pilotowy odcinek
Pilotowy odcinek wyemitowano
w 1993 roku w USA. Od tego
czasu powstało ponad 200 odc.
obejmujących 9 sezonów serialu.

 

 

 
 


David Duchovny karierę zaczynał
jako statysta i narrator w filmach.
Dzięki "The X-Files" stał się
rozpoznawalny na całym świecie.

 

 

 
 


Przeprowadzka do Anglii wyszła
Gillian Anderson na dobre.
Jako Lady Dedlock podbiła serca
Brytyjczyków w "Bleak House".

 

 

 
 


Nauczony złym doświadczeniem,
serwis doczekał się alternatywne-
-go adresu URL. Zawsze
znajdziecie go na xfiles.xbr.pl!

 

Sliders PL

www.m2000.prv.pl

The X Files Forum

Koncerty, rock, metal

statystyka