Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
glowna newsy o serialu opisy odcinkow artykuly download galeria


Recenzja

Serial "Z Archiwum X" odniósł sukces w wielu krajach, na różnych kontynentach. Sławę i uznanie odnieśli nie tylko główni odtwórcy produkcji, ale też jego reżyserzy, scenarzyści itp. Wielu dotąd nieznanych amerykańskich aktorów, pojawiając się w jednym z odcinków zwiększyło swą popularność. Z odcinka na odcinek zaczęły się klarować wszystkie pozytywne i negatywne postacie. Wśród tych drugoplanowych, bez wątpienia największy sukces odnieśli tzw. "Samotni Strzelcy". Dlatego też nie bez powodu główni twórcy "The X-Files" postanowili rozwinąć ich wątek w zupełnie innym serialu. Tym oto sposobem powstało "The Lone Gunmen".
Idea narodzin nowego serialu zrodziła się jak już wspomniałem wśród głównych twórców "Z Archiwum X", czyli Chrisa Carter'a, Franka Sponitz'a, Vince'a Gillian'a i John'a Shiban'a. Produkcję zrealizowała oczywiście wytwórnia 20th Century FOX. Główne role zostały rozplanowane następująco: Bruce Harwood (jako John Fitzgerald Byers), Dean Haglund (Richard "Ringo" Langly), Tom Braidwood (Melvin Frohike), Stephen Snedden (Jimmy Bond) oraz Zuleikha Robinson (Yves Adele Harlow).
Główni bohaterowie zostali wsparci dwiema, nieznanymi nam wcześniej postaciami. Są to odpowiednio Jimmy Bond i Yves Harlow. Piątkę bohaterów spotkało wiele przygód, niebezpieczeństw, spisków, zmów, przekrętów itp. Akcja toczyła się głównie wokół redagowanego przez Strzelców magazynu "Samotny Strzelec". Czasopismo miało na celu przedstawienie wszelkich spisków, w jakie zamieszani byli ludzie z najwyższych stanowisk w państwie… Bohaterowie zrobili wszystko, by zdobyć jak najlepsze materiały, przez co dość często zostawali aresztowani, wpadali w coraz to bardziej niebezpieczne tarapaty.
Całość nierozerwalnie połączona jest z wybornym humorem! To według mnie jeden z największych atutów serialu! W żadnym z odcinków nie brakuje zaskakujących dowcipów, gagów, dialogów, wydarzeń, nieoczekiwanych zwrotów akcji. Sprawia to, że "The Lone Gunmen" stało się pewnego rodzaju odskocznią od napiętej akcji w "The X-Files". Produkcja naprawdę wielu może wprowadzić w świetny nastrój.
Mimo zalet, jakich niewątpliwie "Samotnym Strzelcom" nie brakuje, serial został dość chłodno przyjęty przez środowisko wielbicieli "Z Archiwum X". Pierwszy odcinek w Stanach Zjednoczonych miał wysoką oglądalność. Nie ma co się dziwić, produkcja zapowiadała się bardzo interesująco… Według mnie pilotowy odcinek serialu stał na wysokim poziomie, co tylko mogło przyciągnąć nowe rzesze wielbicieli nie mających do czynienia wcześniej z "The X-Files". Dlaczego stało się inaczej? Na to pytanie dość trudno odpowiedzieć. Być może społeczeństwo oczekiwało czegoś innego? Być może Amerykanom "przejadło się" już "Archiwum"? Ósma, a zwłaszcza dziewiąta seria podzieliła fanów "The X-Files". Być może to było powodem niechęci do "Samotnych Strzelców"…
Wspomniana przeze mnie niska oglądalność serialu w Stanach Zjednoczonych przesądziła los o tym, że twórcy poprzestali na nakręceniu pierwszego sezonu "The Lone Gunmen" składającego się z trzynastu epizodów.
Moim zdaniem, "Samotni Strzelcy" są dobrym serialem, będącym drobnym przystankiem na drodze codziennych czynności. Zawsze chętnie znajdę te niespełna czterdzieści pięć minut na obejrzenie kolejnego epizodu. Ze swojej strony mogę tylko pogratulować i podziękować twórcom za "The Lone Gunmen". Szkoda tylko, że serial nie znalazł uznania wśród telewidzów, co skutecznie zablokowało drogę do nakręcenia kolejnych odcinków…

   
 


David Duchovny i Gillian Anderson ponownie wcielili się w Muldera i Scully. "The X-Files: I Want to
Believe" na DVD od 20 stycznia '09!

 

 

 

 
 


Obecnie serial "Z archiwum X"
nie jest emitowany w żadnej
polskiej stacji telewizyjnej. TVP
ociąga się z premierą 9 serii.

 

 

 
 

Pilotowy odcinek
Pilotowy odcinek wyemitowano
w 1993 roku w USA. Od tego
czasu powstało ponad 200 odc.
obejmujących 9 sezonów serialu.

 

 

 
 


David Duchovny karierę zaczynał
jako statysta i narrator w filmach.
Dzięki "The X-Files" stał się
rozpoznawalny na całym świecie.

 

 

 
 


Przeprowadzka do Anglii wyszła
Gillian Anderson na dobre.
Jako Lady Dedlock podbiła serca
Brytyjczyków w "Bleak House".

 

 

 
 


Nauczony złym doświadczeniem,
serwis doczekał się alternatywne-
-go adresu URL. Zawsze
znajdziecie go na xfiles.xbr.pl!

 

Sliders PL

www.m2000.prv.pl

The X Files Forum

Koncerty, rock, metal

statystyka