Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
glowna newsy o serialu opisy odcinkow artykuly download galeria


Opis odcinków

#1AEB11 | 01/06/2001 | The Cap'n Toby Episode
Saltville, Nebraska. Odcinek otwierają wspomnienia Langly'ego. Ringo przypomniał sobie, kiedy miał dziesięć lat, jak to po odbyciu pracy przy domu, wchodził do pokoju, po czym rzucał się przed telewizor. Mimo iż odbierały tylko trzy programy, Langly zawsze znalazł coś dla siebie. Telewizja była dla niego oknem na świat, twierdził, że postacie pojawiające się na ekranie były dla niego wzorem. Wśród niewielu programów, ulubionym Ringa był program Kapitana Toby'ego oraz jego maskotki, Crab'a Clarence'a! Niegdyś autorytet młodego Strzelca, dzisiaj symbol zawodu… Ulubieniec Langly'ego został aresztowany!
Glen Burnie, Maryland, six days earlier (sześć dni wcześniej). W centrum handlowym pojawiła się pewna kobieta. Szybko zorientowała się, że śledzi ją nieznajomy mężczyzna. Kobieta postanowiła zgubić agresora… W tym celu skierowała się do windy - nieznajomy chciał wejść tuż za nią, jednak zderzył się z mężczyzną przebranym za hot dog'a! Kobieta zdołała się wymknąć… Natręt nie dał jednak za wygraną - schodami zbiegł na podziemny parking. Na miejscu nieoczekiwanie znalazł ciało swojego kompana. Chwilę później pojawiła się śledzona kobieta. Wynikła bijatyka, z której zwycięsko wyszedł ów nieznajomy mężczyzna… Kobieta miała jednak asa w rękawie! - Wystrzeliła w kierunku przeciwnika igłę, która go skutecznie sparaliżowała…
8:15 A.M. Bond przygotował śniadanie dla Strzelców, którzy studiowali poranną prasę. Jimmy był ciekaw czego tak naprawdę szukają… Byers wyjaśnił, że dziennikarze większości gazet nie mogą o pewnych rzeczach napisać wprost… W tym celu w swych artykułach jedynie wskazują na rzeczy, które ich tak naprawdę nurtują… Frohike nazwał to, czytaniem pomiędzy wierszami. I takim oto sposobem, Frohike w jednej z gazet natknął się na nekrolog mężczyzny, zmarłego na atak serca. Melvina to zdziwiło, gdyż denat był w dość młodym wieku… Na informację od razu zareagował Langly, który chwilę wcześniej przeczytał o śmierci innego mężczyzny, w podobnym wieku, także zmarłego na zawał serca. Byers sprawdził wszystko w bazie danych. Okazało się, że mężczyźni zmarli tego samego dnia, w tym samym miejscu! Jak się okazało oboje byli zatrudnieni w jednej firmie! Strzelcy postanowili zbadać tę sprawę.
Ich pierwszym krokiem było odwiedzenie centrum handlowego, gdzie znaleziono martwych mężczyzn. W sprawę wtajemniczył ich facet przebrany za hot dog'a. Wyjaśnił, że jeden z mężczyzn chciał wejść do windy zaraz za pewną kobietą, której on sam nie znał, ale często widywał ją w centrum - nazywał ją Rozzi. Wtedy po raz ostatni widział zarówno kobietę, jak i tamtego mężczyznę. Chwilę później Strzelcy znaleźli się na parkingu. Na miejscu Frohike znalazł igłę! Melivin miał pewne podejrzenia, dlatego zabrał ją do analizy…
North Share Studios, Glen Burnie, Maryland. Byers z Langly'm udali się na plan pewnego programu telewizyjnego dla dzieci, gdzie pracowali zamordowani Aden i Eric. Producent zgodził się, by Strzelcy rozejrzeli się po okolicy. Uwierzył w zapewnienia John'a, że chcą napisać artykuł o programie… Ringo po kilku chwilach zorientował się, że jest na planie Kapitana Toby'ego! Był w siódmym niebie, gdyż właśnie spełniło się jego marzenie - widział swego ulubieńca na żywo!
W tym samym czasie Frohike wraz z Bondem postanowił zbadać substancję z igły. Mimo swej ostrożności, igła wyskoczyła spod mikroskopu, wbijając się w klatkę piersiową Melvin'a! Frohike nakazał Jimmy'emu wyssać truciznę… Chwilę później w piwnicy pojawiła się Yves zastając Strzelców w dwuznacznej sytuacji! Bond wyjaśnił, że musiał wyssać bardzo toksyczną substancję! Harlow uspokoiła Melvin'a twierdząc, że trucizna po dwóch godzinach rozkłada się, pozostawiając po sobie jedynie słoną wodę. Następnie przeszła do kolejnych wyjaśnień… Stwierdziła, że obaj mężczyźni pracowali dla Departamentu Obrony, byli tajnymi agentami FBI. Jak się okazało badali oni sprawę chińskiego wywiadu. Nie było wątpliwości, że za pośrednictwem programu dla dzieci szpiedzy wysyłali komunikaty do Chin! Nie było jednak wiadomo w jaki sposób, oraz kto wszystkim zarządzał… Wszystkie podejrzenia padły na Toby'ego!
Strzelcy po raz kolejny udali się na plan programu. Uzyskując pozwolenie na zrobienie kilku zdjęć, zabrali się do pracy. Frohike sfotografował każdego z pracowników, by później móc przeanalizować ich historię. W końcu Melvin przedostał się do garderoby kapitana Toby'ego… Na miejscu odnalazł kartkę zapisaną chińskimi literami… Melvin nie miał już wątpliwości, że szpiegiem na usługach chińskiego rządu jest znana postać z programu dla dzieci!
W tym samym czasie Bond i Yves postanowili odszukać kobietę, która jako ostatnia miała kontakt ze zmarłymi mężczyznami. W tym celu Jimmy przebrał się za hot doga… Chwilę później tajemnicza kobieta pojawiła się w centrum handlowym. Gdy tylko wyszła z punktu ksero, Bond postanowił ją śledzić. Jego strój był niestety na tyle niewygodny, że potknął się, przeleciał przez barierkę, po czym wpadł na stos kanapek ustawionych piętro niżej! Kiedy podbiegła do niego Harlow, nieoczekiwanie pojawiła się z śledzona kobieta wraz ze świtą policjantów - nakazała ich aresztować!
Jak się okazało owa nieznajoma była agentką CIA, nazywała się Blythe. Kobieta chciała, aby Bond opowiedział jej wszystko co wie na temat Kapitana Toby'ego i jego programu. Wtedy też zaprotestowała Yves, lecz agentka uciszyła ją - nieoczekiwanie znała nawet jej prawdziwe nazwisko! Jimmy postanowił wszystko wyjaśnić… Wyznał, że jest dziennikarzem, że dwaj zamordowani mężczyźni to agenci FBI itd…
Frohike pokazał Langly'emu i Byers'owi kartkę, jaką znalazł w garderobie kapitana… Frohike dodał, że najprawdopodobniej za pośrednictwem zakodowanych sygnałów w wizji bądź dźwięku przekazywane są tajne informacje… Rozmowę przerwała Blythe, która nieoczekiwanie pojawiła się na planie wraz z agentami FBI! Zarządziła przeszukanie pomieszczeń - po chwili pokazała mikrofilm, jaki rzekomo znalazła w garderobie Toby'ego! Kapitan został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa!
Langly w dalszym ciągu nie mógł uwierzyć, że Toby był szpiegiem… Stwierdził, że on sam jest zdrajcą, gdyż to on po części nasłał FBI na swego ulubieńca… Kiepski humor Richard'a poprawił Frohike, który odkrył, że kartka zapisana chińskimi literami to przepis na ciasto! Chwilę później Bond słusznie zauważył, że agentka mogła podrzucić mikrofilm do garderoby… Melvin przyznał, że wcześniej przeszukał pokój Toby'ego, lecz nic tam nie znalazł…
Producent programu zastanawiał się w jaki sposób za pośrednictwem jego programu mogły zostać przekazywane jakiekolwiek informacje… W końcu zauważył, że jedynym elementem, jakiego on nie przygotowywał do programu był plakat, wypełniający okno łodzi podwodnej… Gdy mężczyzna chciał sprawdzić co kryje się pod plakatem, nieoczekiwanie pojawiła się Blythe! Kobieta chwilę później wystrzeliła w producenta śmiercionośną substancję!
Toby został zwolniony za kaucją… Kapitan chciał poprowadzić ostatni program, baz żadnego scenariusza, czy przygotowania… Na finałowym pokazie nie mogło zabraknąć Strzelców. Jeszcze przed programem Yves dostrzegła w koszu na śmieci rachunek z punktu ksero… Przypomniała sobie, że właśnie Blythe Jimmy widział w centrum handlowym, jak coś kserowała… Harlow wraz z Bondem postanowiła to sprawdzić.
Yves poprosiła sprzedawcę w punkcie ksero, aby ten wydał jej projekt dla programu Kapitana Toby. Mężczyzna wydał arkusz i jak się okazało, był to tylko zwykły rysunek… Sprawa nabrała zupełnie innego wymiaru, gdy nieoczekiwanie pojawiła się Blythe! Przystawiła ona pistolet do Harlow, po czym poprosiła, aby ta założyła jej czerwone okulary… Yves dzięki specjalnym szkołom zauważyła, że na obrazek zostały naniesione chińskie napisy… Po jakimś czasie, agentka wyprowadziła Harlow i Bonda na dach budynku…
Tymczasem program Kapitana Toby trwał… Mężczyzna mówił o wolności i ideałach. Zgromadzeni dziennikarze byli pod wielkim wrażeniem, ale i tak najbardziej zafascynowany był Langly, mogąc oglądać swego ulubieńca. Ciepłą atmosferę w studiu popsuli jednak Byers i Frohike, którzy postanowili rozejrzeć się po planie… W końcu odwiązali jeden ze sznurów, na którym jak się później okazało wisiało ciało zamordowanego przez Blythe producenta programu!
W tym samym czasie Yves musiała stawić czoła agentce! Zanim jednak Harlow zdołała zareagować, Blythe wystrzeliła igłę w kierunku Bonda! - Jimmy bez życia przeleciał przez barierkę, po czym spadł na dach niżej! Następnie nawiązała się walka wręcz pomiędzy dwiema kobietami. Na całe szczęście Yves poradziła sobie z zabójczą Blythe!
Harlow pobiegła sprawdzić co stało się z Bondem. Jak się okazało igła utkwiła w bandażu, jaki miał na sobie założony po incydencie w centrum handlowym! Jimmy nie został zakażony trucizną!
Takim oto sposobem została rozwiązana sprawa Kapitana Toby'ego i jego rzekomego szpiegostwa. Mężczyzna został oczyszczony z wszelkich zarzutów. Całą winą obarczona została Blythe, która odpowiadała za całą aferę. Najbardziej zadowolony z pozytywnego rozstrzygnięcia tego dochodzenia był Langly! Kapitan Toby oraz Crab Clarence nadal byli jego ulubionymi postaciami! Jak Richard stwierdził, autorytety nigdy nie upadają!
 

   
 


David Duchovny i Gillian Anderson ponownie wcielili się w Muldera i Scully. "The X-Files: I Want to
Believe" na DVD od 20 stycznia '09!

 

 

 

 
 


Obecnie serial "Z archiwum X"
nie jest emitowany w żadnej
polskiej stacji telewizyjnej. TVP
ociąga się z premierą 9 serii.

 

 

 
 

Pilotowy odcinek
Pilotowy odcinek wyemitowano
w 1993 roku w USA. Od tego
czasu powstało ponad 200 odc.
obejmujących 9 sezonów serialu.

 

 

 
 


David Duchovny karierę zaczynał
jako statysta i narrator w filmach.
Dzięki "The X-Files" stał się
rozpoznawalny na całym świecie.

 

 

 
 


Przeprowadzka do Anglii wyszła
Gillian Anderson na dobre.
Jako Lady Dedlock podbiła serca
Brytyjczyków w "Bleak House".

 

 

 
 


Nauczony złym doświadczeniem,
serwis doczekał się alternatywne-
-go adresu URL. Zawsze
znajdziecie go na xfiles.xbr.pl!

 

Sliders PL

www.m2000.prv.pl

The X Files Forum

Koncerty, rock, metal

statystyka