Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
glowna newsy o serialu opisy odcinkow artykuly download galeria


Opis odcinków

#1AEB12 | 11/05/2001 | All About Yves
Georgetown Plaza Hotel, Washington D.C. Morris Fletcher siedział przy barze. Wkrótce zainteresował się pewną kobietą, z którą szybko nawiązał rozmowę. Mówił, że jest bardzo ważną osobą w państwie, dodał, że dba o jego bezpieczeństwo. Nieznajoma była zachwycona, a Fletcher widząc to, zaproponował przeniesienie rozmowy do jednego z hotelowych pokoi. Kobieta była skłonna iść z mężczyzną do czasu, gdy zauważyła, że Morris skrywa w rękawie obrączkę.
Fletcher wyraźnie znużony zaistniałą sytuacją postanowił wrócić do domu. Gdy podszedł do swojego samochodu, nagle zalało go oślepiające światło! Gdy mężczyzna się ocknął zorientował się, że został porwany przez obcych! Jeden z kosmitów podszedł do niego, chcąc wszczepić mu implant do nosa! Morris zaczął się skarżyć, że nie wywiązują się z umowy - przyznał, że jest tzw. facetem w czerni! Nieoczekiwanie kosmita potrafił mówić ludzkim głosem! Kiedy obcy wyciągnął z niego informacje o Roswell itp. - postanowił go wypuścić…
Jak się okazało za wszystkim stali Strzelcy! To oni oślepili mężczyznę reflektorem, następnie przebrany za kosmitę Frohike wyciągnął od Fletchera niezbędne informacje. Radość ze zgromadzonych dowodów nie trwała jednak długo! W drodze powrotnej furgonetka Strzelców została zatrzymana przez ludzi Morris'a! Byers, Langly, Frohike i Bond zostali wyprowadzeni na jezdnię. Chwilę później Fletcher nakazał swym ludziom ich rozstrzelać! Natychmiast wtrącił się jednak Ringo, który stwierdził, że wszystko opowie… Morris'owi właśnie o to chodziło… Okazało się, że Strzelcy dostali maila od niejakiego Romeo 61 - stąd wiedzieli, kim tak naprawdę jest Fletcher!
Langly poprosił o pomoc swojego przyjaciela, Kimmy'ego (znanego m.in. z Tango de los Pistoleros). Ringo chciał, aby haker włamał się do komputerów Departamentu Obrony i Pentagonu - celem było znalezienie jakichkolwiek informacji na temat Romeo 61. Znalezienie informacji nie zajęło Kimmy'emu wiele czasu. Już po chwili na monitorze jego komputera wyświetliły się odpowiednie dane… Romeo 61 nie był przyporządkowany do żadnej sekcji. W swym paragrafie zawierał jedynie pewną listę… Owy spis przedstawiał m.in. liczne katastrofy, zabójstwa, awarie itp. Wszystkie pozycje zostały odznaczone jako: "wykonane"! Langly nie miał żadnych wątpliwości, że za wszystkim stał rząd! Wreszcie Frohike zauważył, że listę otwierał rok 1963 - zabójstwo Kennedy'ego!
Fletcher mimo incydentu, nie zmienił swych upodobań… W końcu znalazł kobietę, która zechciała mu towarzyszyć w jednym z hotelowych pokoi… Wieczór popsuli po raz kolejny Strzelcy, którzy nieoczekiwanie pojawili się na miejscu (oburzona kobieta wyszła na zewnątrz). Frohike wytłumaczył wściekłemu Morris'owi, że odkryli, iż Romeo 61 to specjalna grupa zabójców, działająca na zlecenie najważniejszych osób w państwie. Melvin dał do zrozumienia Fletcher'owi, iż wie, że to właśnie on wysłał im maila… Sprawa zaczęła się powoli klarować…
Zaniepokojony poczynaniami przyjaciół Bond, postanowił spotkać się z Yves. Ta jednak nie miała zbyt wiele czasu, dlatego Jimmy musiał się streszczać… Harlow wyjaśniła, że nie ma czasu, by zająć się tą sprawą. Gdy Bond wspomniał o zdemaskowaniu grupy rządowych morderców Yves poprosiła, aby Bond zrobił wszystko, by Strzelcy odpuścili i nie pakowali się w tarapaty…
Fletcher w miedzy czasie wyjawił Strzelcom, co ostatnio mu się przytrafiło… Wyznał, że spotkał piękną kobietę, która całkowicie zawróciła mu w głowie. Zaprowadził ją do podobnego pokoju i gdy powąchał jej szyję zorientował się, że to pułapka - substancja spowodowała omdlenie… Gdy Morris ocknął się okazało się, że jego projekt został skradziony z sejfu! Ów projekt wedle Fletchera był ściśle tajny i strata go miała być równoznaczna z jego śmiercią. Strzelcy nie mieli wątpliwości, że nieznajomą kobietą była Yves (Frohike odszyfrował jej anagram)! Morris dodał, że ona także należy do grupy Romeo 61!
Gdy tylko Bond spotkał się z przyjaciółmi poprosił ich, aby porzucili prowadzenie tej sprawy. Byers jednak nawet nie chciał słyszeć o takim obrocie sytuacji. W końcu John wyjaśnił Jimmy'emu, że Yves należy do grupy wyspecjalizowanych morderców! Bond nie mógł, a nawet nie chciał w to uwierzyć - był przekonany, że Strzelcy się mylą… Ci jednak nie dali się przekonać, zdecydowali, że znajdą, a następnie rozpoczną śledzenie Harlow!
Prowadzona inwigilacja zawiodła Strzelców do jednego z hoteli położonych w centrum miasta. W towarzystwie Bonda i Fletcher'a postanowili przeszukać ich pokój. Zbagatelizowali jednak zagrożenie i od tak weszli do pokoju! Ofiarą stał się Langly, na którego twarz prysła niebieska farba! To jednak nie stanowiło problemów dla poszukiwań jakichkolwiek informacji… Jedynie Bond był przeciwny, któremu niezbyt podobało się grzebanie w szufladach Yves. Chwilę później pod jednym z obrazów Frohike znalazł zapisany numer konta pewnej firmy - Fenix Atlantic.
Smithsonian Institution, Ancient Artifacts Departament. Yves skontaktowała się z zaprzyjaźnionym staruszkiem. Chwilę rozmawiali o pracy na temat ceramice… Harlow nie po to jednak przybyła, staruszek był jej informatorem. Zdradził jej niezbędne informacje mimo tego, iż miał jej za złe, że ta nie powiedziała mu m.im. o istnieniu silnika na wodę…
Fenix Atlantic Corporation, Washington D.C. 8:27 P.M. Strzelcy w towarzystwie Fletchera (Bond postanowił się nie angażować w tą sprawę) przyjechali pod siedzibę firmy Fenix Atlantic. Ze zdobytych informacji wiedzieli, że budynek ma powiązanie z rządem i grupą Romeo 61. Jak się okazało, na piętnastym piętrze pod ziemią, znajdował się olbrzymi sejf, który skrywał odpowiedzi na wszystkie pytania - dotyczące afer rządowych, kosmitów, teorii spiskowych itp! Byers stwierdził, że stoją przed wielką szansą poznania całej prawdy… Problemem było jednak wejście do budynku… O ile z mechanicznymi zabezpieczeniami byli sobie w stanie poradzić, blokadą nie do przejścia zdawała się aparatura wykrywająca i analizująca rysy twarzy! Chwilę później Frohike wpadł na genialny pomysł, który nasunął mu się patrząc na wciąż niebieską twarz Langly'ego! Kolor niebieski działał jak blue box, aparatura nie byłaby w stanie rozpoznać koloru niebieskiego… Na dodatek Byers w bazie danych znalazł mężczyznę, który łudząco przypomniał aktualny stan Ringa - tyle, że oprócz błękitu, na twarzy miał przyklejone czerwone kropki…
14th & K Streets, 9:16 P.M. Yves zorientowała się, że od pewnego czasu jeździ za nią pewien mężczyzna. W końcu postanowiła mu uciec. Krążyła po ulicach miasta, kiedy w końcu wjechała w ślepy zaułek. Nieznajomy podjechał do jej BMW w taki sposób, aby ta nie miała możliwości odjazdu. Jednak nieoczekiwanie Yves pojawiła się za samochodem mężczyzny, chwilę później przestrzelając mu jedną z opon! Nieznajomy wyznał, że chciał tylko ostrzec Harlow, że jej przyjaciele znaleźli się w niebezpieczeństwie, że mogą zginąć… Yves podziękowała za pomoc, po czym przestrzelił drugą oponę i odjechała…
Strzelcy nie dawali za wygraną… Wkrótce potem cała trójka wymalowała swe twarze na niebiesko, po czym nakleiła czerwone kropki. Miało to wystarczyć, by wejść do środka i poznać upragniona prawdę!
10:06 P.M. Bond udał się na podziemny parking, gdzie umówił się z Frohike'm. Nieoczekiwanie zastał tam jednak Muldera! Mężczyźni popatrzyli na siebie wymownie, po czym rozeszli się w swoje strony (wtedy też rozbrzmiał dobrze znany temacik muzyczny z X-files ;)). Chwilę później ponownie się spotkali… Bond nieśmiało zapytał, czy Mulder zna Melvin'a Frohike… Agent odpowiedział twierdząco, po czym zagadnął, czy ten przypadkowo zna Yves Harlow. Gdy Jimmy oznajmił, że zna, Fox przedstawił się… Bond nie mógł uwierzyć, że spotkał człowieka legendę! Od razu zaczął wypytywać Muldera na temat jego uprowadzenia… Zirytowany agent nie bardzo miał ochotę odpowiadać na szereg niedyskretnych pytań…
Bond poprosił o pomoc Kimmy'ego. Gdy ten jednak stwierdził, że nie będzie się mieszał w tę sprawę, Jimmy zagroził, że użyje względem niego siły - to poskutkowało ;). Bond wyjaśnił, że Strzelcy wpakowali się po uszy… Jimmy chciał jakichkolwiek informacji na temat grupy Romeo 61. Dodał, że Yves miała się skontaktować z Mulderem w celu przekazania mu jakiś informacji… Kimmy szybko znalazł informacje świadczące o tym, że Romeo 61 to tylko przykrywka, materiał teorii spiskowych. Wszystko kręciło się wokół listy osób wyznaczonych do porwania przez kosmitów!
Bond także postanowił wedrzeć się do siedziby Fenix Atlantic. Nieoczekiwanie na miejscu spotkał Yves! Jimmy wyjaśnił Harlow, że Fletcher posłużył się Strzelcami, by na miejsce ściągnąć właśnie ją! Bond był przekonany, że Morris dla kogoś pracował… Yves stwierdziła jednak, że musi wejść do środka, gdyż w przeciwnym wypadku Byers, Langly i Frohike zginą! Jimmy'ego ogarnęła nostalgia… Oznajmił, że przyjaciół widział ostatnio w hotelowym pokoju Yves… Harlow zdziwiła się, gdyż jak wyznała, nie wynajmowała żadnego pokoju… Wszystko stawało się jasne - Fletcher zaangażował całą tą historię!
W końcu Bond zdecydował, że musi wejść do budynku i odnaleźć Strzelców. Yves widząc, że nie przekona Jimmy'ego, wstrzyknęła mu pewną paraliżującą substancję! Następnie poprosiła Kimmy'ego, aby ten odwiózł Bonda do domu… Harlow postanowiła wziąć sprawy we własne ręce!
Tymczasem Byers, Frohike i Langly bez problemu pokonali wszystkie systemy zabezpieczeń, wkrótce stając przed sejfem. Wtedy też Byers zauważył, że rozkład pomieszczeń nie zgadza się z planami budynku! Strzelcy zorientowali się, że wpadli w pułapkę… Chwilę później drzwi do pokoju otworzyły się, a do środka wszedł Morris w towarzystwie wojska! Nieoczekiwanie ludzie Fletchera wcześniej pojmali Yves!
TO BE CONTINUED…
 

   
 


David Duchovny i Gillian Anderson ponownie wcielili się w Muldera i Scully. "The X-Files: I Want to
Believe" na DVD od 20 stycznia '09!

 

 

 

 
 


Obecnie serial "Z archiwum X"
nie jest emitowany w żadnej
polskiej stacji telewizyjnej. TVP
ociąga się z premierą 9 serii.

 

 

 
 

Pilotowy odcinek
Pilotowy odcinek wyemitowano
w 1993 roku w USA. Od tego
czasu powstało ponad 200 odc.
obejmujących 9 sezonów serialu.

 

 

 
 


David Duchovny karierę zaczynał
jako statysta i narrator w filmach.
Dzięki "The X-Files" stał się
rozpoznawalny na całym świecie.

 

 

 
 


Przeprowadzka do Anglii wyszła
Gillian Anderson na dobre.
Jako Lady Dedlock podbiła serca
Brytyjczyków w "Bleak House".

 

 

 
 


Nauczony złym doświadczeniem,
serwis doczekał się alternatywne-
-go adresu URL. Zawsze
znajdziecie go na xfiles.xbr.pl!

 

Sliders PL

www.m2000.prv.pl

The X Files Forum

Koncerty, rock, metal

statystyka