Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
glowna newsy o serialu opisy odcinkow artykuly download galeria


Opis odcinków

#1AEB09 | 04/05/2001 | The Lying Game
Mr Memory, Club Tamarind, Wilmington, Delaware, 9:19 P.M. Podczas wstępu niejakiego Mr. Memory doszło do spotkania Larry'ego Rose'a z Jeff'em Strode'm. Mężczyźni rozmawiali chwilę o interesach, przebieg rozmowy kontrolował jednak ten drugi. W końcu zdecydował, że swe negocjacje przeniosą do toalety. By nie budzić niczyich podejrzeń, pierwszy wyszedł Jeff, kilka minut później to samo miał uczynić Larry.
Nieoczekiwanie w toalecie znalazł się Walter Skinner. Chwilę później padły strzały! Gdy zebrani goście wbiegli do środka, by zobaczyć co się stało, na miejscu znaleźli martwego Jeff'a…
Jimmy'ego Bonda wzięło na głębsze, przemyślane wnioski. Stwierdził, że każdy człowiek przez całe życie nosi swojego rodzaju kask futbolowy. Według niego, nikt nie zna naszej prawdziwej twarzy, nie zależnie od tego, jak dobrze nas zna. Nastrój w piwnicy popsuł Frohike, który przypomniał o czeku dla drukarni. Bond zaoferował swoją pomoc, stwierdził, że pokryje koszta, co więcej zawiezie czek do drukarni. Gdy jednak wyszedł na parking okazało się, że jego samochód został odholowany, ze względu na niezapłaconą za niego ratę. Chwilę później na parking przyjechał Byers. Jimmy poprosił o podwiezienie, jednak John miał inne sprawy na głowie - przywiózł ze sobą pewną kobietę…
Byers przedstawił ową nieznajomą pozostałym Strzelcom - była nią Carol Strode, siostra zamordowanego Jeff'a. Jak się okazało była to stara przyjaciółka John'a. Byers w imieniu pozostałych Strzelców zaoferował pomoc w schwytaniu mordercy. Carol wyznała, że ciało jej brata skremowano, kilka dni temu - tuż po śmierci brata dostała od niego automatycznie wysłanego maila. Stwierdził on, że zadarł z wieloma typami…
Pierwszym krokiem Strzelców był klub, w którym doszło do zabójstwa. W feralnej toalecie zastali Mr. Memory! - Bond był zachwycony, od razu wdał się w rozmowę. Langly'ego natomiast zainteresowały okulary mężczyzny, chwilę później dostrzegł, że wcześniej należały do Jeff'a! Mr. Memory był zirytowany, oddał Strzelcom własność Strod'a, po czym wyjaśnił, że znalazł je za śmietnikiem.
Będąc już w piwnicy, Langly odkrył, że okulary posiadają wbudowaną kamerę! Strzelcy postanowili obejrzeć jej ostatni zapis.
Bay Point, Narina, Wilmington, Delaware. W tym celu udali się do mieszkania Jeff'a, gdzie mieli nadzieje znaleźć na twardym dysku zapis z kamery. Jak się jednak szybko zorientowali, wszystkie dane zostały usunięte! Chwilę później Jimmy dostrzegł światło przebijające się zza kratki od wentylacji. Frohike kilka sekund później wyciągnął stamtąd małe urządzenie, które jak się okazało było rezerwowym komputerem, na którym ocalały wszystkie dane ze stacjonarnego komputera! Langly szybko odnalazł pliki video pochodzące z okularów. Ku ich zaskoczeniu, ostatnią osobą z jaką miał do czynienia Jeff, był Walter Skinner, dyrektor FBI!
W piwnicy Strzelców doszło do kolejnej debaty na temat słuszności publikacji zgromadzonych materiałów. Frohike miał już nawet projekt okładki najnowszego numeru, jednak Byers za wszelką cenę chciał odwlec publikację twierdząc, że nie mają wystarczających dowodów w tej sprawie. Frohike jednak dalej ciągnął temat chcąc się dowiedzieć na czym tak naprawdę zależy Byers'owi. Ten jednak utrzymywał swą wersję z brakiem dowodów…
Nieoczekiwanie Strzelców odwiedziła Yves. Ku ogólnemu zaskoczeniu kobieta wiedziała nieco o badanej przez Strzelców sprawie. Harlow stwierdziła, że taśma z nagraniem to nie wszystko. Według niej Jeff był zwykłym szantażystą, który zadarł z niewłaściwym człowiekiem, jakim niewątpliwie był Larry Rose. Yves dodała, że szantażowany przez Jeff'a mężczyzna to handlarz z rosyjską mafią. Zapytana o powiązanie ze wszystkim Skinnera wyjaśniła, że najprawdopodobniej rosyjski handlarz, który miał się spotkać z Larry'm opłacił go!
Strzelcy postanowili śledzić Skinnera. W końcu zajechali na właściwe miejsce…
Banning Park, Wilmington, Delaware. Dyrektor spotkał się z Larry'm Rose! Byers, Frohike i Langly dzięki specjalnej aparaturze podsłuchali całą rozmowę. Tymczasem Carol, która siedziała w furgonetce dostrzegła, jak w pobliżu pojawił się samochód, z którego wysiadł pewien Rosjanin. Kobieta postanowiła to sprawdzić… Niestety chwilę później została złapana przez jednego z ochroniarzy mężczyzny. Strzelcy także wpadli w tarapaty! - zostali przyłapani przez Skinnera, który nie omieszkał ich aresztować!
Yves i Bond byli zmartwieni… Po Strzelcach nie było ani śladu! Poszukiwania ich w aresztach, szpitalach nie przyniosły żadnego skutku! Wtedy też Bond zaproponował, aby Harlow spróbowała znaleźć furgonetkę przyjaciół. Okazało się, że została odholowana! Na domiar złego, kilka sekund później FBI przeprowadziło nalot na piwnicę! Jimmy wraz z Yves w ostatniej chwili zdążyli się ukryć…
Skinner postanowił przesłuchać Strzelców i wyjaśnić im zarazem co jest grane. Wytłumaczył, że Jeff wcale nie został zastrzelony, lecz odizolowany, by nie zakłócić akcji FBI. Podobnie było z aresztem Strzelców - Walter wyjaśnił, że stanowili oni zagrożenie dla Larry'ego Rose'a, który był tajnym agentem. Celem prowadzonej przez FBI akcji było zatrzymanie rosyjskiego terrorysty, handlującego plutonem!
Gdy Skinner opuścił pomieszczenie, nawiązała się gorąca dyskusja między Strzelcami a Jeff'em… Wyszło na jaw m.in. że Carol urodziła się mężczyzną (ach, te klimaty tlg ;)).
Club Tamarind, 10:17 P.M. FBI przygotowywało się do akcji. Ich zadaniem było aresztować mafioso oraz uwolnić porwaną przez niego Carol… Odpowiedzialnością został obarczony Larry, który jako tajny agent miał trzymać sprawy w swoich rękach… Jednak na wypadek jakieś nieoczekiwanego zdarzenia miał poprosić kelnera o rum z kolą. Miał być to znak dla FBI, że coś poszło nie tak jak należy…
Tymczasem Yves i Bond także nie próżnowali, co więcej także mieli pewien plan do przeprowadzenia swej własnej akcji (wciąż byli przekonani, że to Skinner jest mordercą). Wreszcie wpadli na pomysł, by Jimmy'ego przebrać za dyrektora!
W restauracji doszło do spotkania Larry'ego z mafioso, który przybył wraz z Carol oraz kilkoma swymi gorylami. Rosjanin wyciągnął próbkę uranu, zachwalał ją jako wynalazek KGB. Jak jednak wytłumaczył, była to tylko próbka. Negocjacje przerwał Bond, który to przebrany za dyrektora dosiadł się do stolika. Jimmy od razu zaczął mówić o mordercach, że jest dyrektorem FBI i zabija kogo chce na lewo i prawo itp. (ogólnie, była to chyba najlepsza scena odcinka ;)). Wreszcie do stolika podszedł kelner i zapytał czego napije się nowo przybyły gość. Bond między wierszami rzucił, że może być rum z kolą! Wtedy w restauracji zapanował chaos, agenci FBI wbiegli do środka drzwiami, oknami, ujawnili się także tajniacy!
Takim oto sposobem Rosjanin został aresztowany, a Carol została uwolniona. Można być rzec, że znowu wszystko dzięki Jimmy'emu i jego swego rodzaju niekompetencji. Gdy restauracja była już pusta, doszło do spotkania prawdziwego Skinnera z tym przebranym… Walter nie mógł się nadziwić, jak wiele może zdziałać maska wykonana z gumy…
Bond mimo rozwiązanej sprawy nie czuł się najlepiej. Dręczyła go rata za samochód, której nie spłacił (dokładnie 4 tys $). Strzelcy mieli jednak dla niego niespodziankę… Jak się okazało to oni spłacili jego dług z dochodów "Samotnego Strzelca".

   
 


David Duchovny i Gillian Anderson ponownie wcielili się w Muldera i Scully. "The X-Files: I Want to
Believe" na DVD od 20 stycznia '09!

 

 

 

 
 


Obecnie serial "Z archiwum X"
nie jest emitowany w żadnej
polskiej stacji telewizyjnej. TVP
ociąga się z premierą 9 serii.

 

 

 
 

Pilotowy odcinek
Pilotowy odcinek wyemitowano
w 1993 roku w USA. Od tego
czasu powstało ponad 200 odc.
obejmujących 9 sezonów serialu.

 

 

 
 


David Duchovny karierę zaczynał
jako statysta i narrator w filmach.
Dzięki "The X-Files" stał się
rozpoznawalny na całym świecie.

 

 

 
 


Przeprowadzka do Anglii wyszła
Gillian Anderson na dobre.
Jako Lady Dedlock podbiła serca
Brytyjczyków w "Bleak House".

 

 

 
 


Nauczony złym doświadczeniem,
serwis doczekał się alternatywne-
-go adresu URL. Zawsze
znajdziecie go na xfiles.xbr.pl!

 

Sliders PL

www.m2000.prv.pl

The X Files Forum

Koncerty, rock, metal

statystyka