Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
glowna newsy o serialu opisy odcinkow artykuly download galeria


Opis odcinków

#1AEB10 | 27/04/2001 | Tango De Los Pistoleros
Miami, Florida, 2:55 A.M. Strzelcy zwęszyli jakąś większą aferę... W tym celu udali się do Miami, by rozpocząć śledztwo w sprawie pewnego przemytnika. Po tym jak zdobyli informacje o dacie transakcji, nie mogło ich zabraknąć na miejscu… Skąd mieli wiedzieć, że nic im z tego nie wyjdzie? [;)].
Wszystko zaczęło się od tego, jak Langly wtargnął na łódkę przemytnika… Niestety narobił przy tym tyle hałasu, że do transakcji nie doszło! Gangsterzy dostrzegli tylko jego długie blond włosy, jak w popłochu odpływał na łódce… Strzelcy nie wiedzieli, że swą niesubordynacją pokrzyżowali nie tylko swoje plany, ale i Yves, która także jak się okazało była na miejscu!
Rankiem w hotelowym pokoju doszło do debaty na temat słuszności kontynuowania śledztwa przez Strzelców. Jedynie Frohike był za tym, aby czym prędzej wynieść się z Miami… Rozmowę przerwała Harlow, która wtargnęła nieoczekiwanie do pokoju. Kobieta była wściekła za zrujnowanie jej planu. Wtedy też Byers wyznał, że chcieli tylko nakryć przemytników. Frohike dodał, że śledzili samochód Yves specjalnym wynalazkiem o nazwie "Frojack". Harlow rzuciła w Melvina kilkoma banknotami, po czym nakazała wynosić się Strzelcom z Miami…
Kiedy Yves opuściła pomieszczenie Frohike stwierdził, by wziąć pieniądze i wrócić do domu… Byers był jednak przeciwny. Stwierdził, że Harlow musi widzieć spory zysk w tej sprawie, skoro dała im pieniądze, a sama nie wyjechała. John przypuszczał, że przemytnicy spotkają się jeszcze raz, by dobić targu…
Star Island, Florida. Do rezydencji Leonardo Santavos'a przybył jego pracownik, Pucchino. Mężczyźni rozmówili się co do wczorajszej nieudanej transakcji… Santavos, choć był odpowiedzialny za prawidłowy przebieg targu nie przejął się zbytnio… Nakazał jedynie odnaleźć blondynkę, która odpłynęła jego łodzią. Następnie poprosił o płytę z jego ulubionym tangiem…
Strzelcy przeanalizowali zdjęcia, jakie udało im się zrobić… Ustalili, że w sprawę zamieszani byli: Santavos, Emanuel Morales (domniemany przemytnik) oraz Pucchino.
Yves także kontynuowała swoją misję. W tym celu udała się na zorganizowany kurs tanga, gdyż Santavos kochał ów taniec, w zeszłorocznym konkursie zdobył nawet pierwszą nagrodę! By jednak zostać partnerką milionera, Harlow musiała się pozbyć jego dotychczasowej partnerki… Dlatego też w garderobie spryskała jej buty specjalnym preparatem… Gdy przerwa dobiegła końca, kursanci powrócili na parkiet. Po pewnej chwili partnerka Santavos'a zaczęła się chwiać! - Okazało się, że jej nogi niewyobrażalnie spuchły! Leonardo musiał w ten sposób znaleźć sobie nową partnerkę… Od razu w oko wpadła mu Yves. Tym oto sposobem plan Harlow się powiódł - kobieta przeniknęła do środowiska Santavos'a…
Strzelcy odwiedzili mieszkanie pewnego mężczyzny - jednego z zamieszanych w transakcję… Nieoczekiwanie znaleźli go leżącego w kałuży krwi na środku pokoju. Morderca pozostawił po sobie tylko jeden ślad - czarną kostkę przedstawiająca trupią czaszkę! (Strzelcy nie wiedzieli, że za zabójstwem stał Pucchino).
Yves została zaproszona przez Santavos'a do jego rezydencji, by tam doskonalić swój taniec. Leonardo był zachwycony ruchem Harlow, stwierdził, że doskonale czuje ona tango… Chwilę później do pomieszczenia wszedł Pacchino, który powiadomił Santavos'a o telefonie. Mężczyzna przeprosił Yves, po czym wyszedł. Jak się okazało była to próba lojalności nowej partnerki… Harlow była podglądana i podsłuchiwana zza szyby! Kobieta jednak wyczuła zamiary mafiosów, dlatego w okolicy lustra ustawiła swój mini aparat podsłuchowy… Tym sposobem słyszała, o czym rozmawiali mężczyźni.
Tymczasem Strzelcy wpadli na identyczny pomysł, jaki wprowadziła już w życie ich konkurentka - postanowili wziąć udział w konkursie tanga. Tuż przed wejściem do budynku, Frohike nieoczekiwanie stwierdził, że pójdzie z nimi - wytłumaczył, że źle się czuje, że przypilnuje auta podczas ich nieobecności… Byers, Langly i Bond przystali na propozycję Melvina, sami ruszyli przed siebie… Kiedy będąc już na miejscu, wzięli kartę członkowską, naszedł ich jeden z instruktorów tańca! Mężczyzna wytłumaczył, że aby wziąć udział w konkursie, należy przejść przez kwalifikacje! Strzelcy zaprezentowali swe taneczne walory… Zgodnie z przewidywaniami zostali czym prędzej wyrzuceni z sali (notabene, wydaje mi się, że najśmieszniej wyglądał Langly…).
Dla Frohike'go był to znak, by wracać do domu… Odmiennego zdania był Langly, który sprowadził do Miami swojego przyjaciela, hakera Kimmy. Mężczyzna zajął się sieciowym śledzeniem Santavos'a. Na uwadze miał jego konta bankowe, zawierane transakcje. W końcu odnalazł odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę przemycał Leonardo. Po włamaniu się do komputera Departamentu Obrony okazało się, że Santavos chciał sprzedać unikalną próbkę substancji, dzięki której można było osiągnąć stan niewidzialności! Langly nawet nie chciał myśleć co mogłoby się stać, gdyby taka substancja dostała się w ręce terrorystów!
Nieoczekiwanie Leonardo poprosił, aby Yves pokazała mu flakonik z perfumami. (okazało się, że Pacchino przeglądając torebkę Harlow natknął się na preparat powodujący opuchliznę). Yves wyciągnęła perfumy, po czym udowodniła, że wszystko jest z nimi w jak najlepszym porządku… Santavos przeprosił swą partnerkę, po czym wymownie spojrzał na swojego goryla…
Little Havana, Miami, Florida. Frohike udał się do swojej dawnej dziewczyny, z którą nie widział się dobrych parę lat… Mimo iż na wejściu został spoliczkowany, nieoczekiwanie poprosił kobietę, aby ta wzięła razem z nim udział w konkursie tanga. Okazało się, że Melvin był niegdyś znakomitym tancerzem, zwanym El Lobo!
Po skończonym kursie w rezydencji Leonardo, Yves wyszła na parking, gdzie stał jej samochód. Za ogrodzeniem nieoczekiwanie pojawili się Langly i Byers. Ringo ostrzegł Harlow, że jest w wielkim niebezpieczeństwie, gdyż planowana była obława na Santavos'a. W przypadku, kiedy wpadłby on, pociągnąłby za sobą Yves… Kobieta jednak zlekceważyła ostrzeżenie swych konkurentów twierdząc, że posiada informacje, że do transakcji dojdzie w trakcie trwania konkursu! Rozmowę przerwał Pacchino, który nieoczekiwanie pojawił się na parkingu… Yves nie miała wątpliwości co do tego, że mężczyzna zauważył Strzelców!
Commodore Ballroom, Miami, Florida. Bond wraz z Byersem postanowili dostać się na salę balową. Przebrani w stroje ekipy telewizyjnej przekonali strażnika, co do słuszności ich obecności w trakcie konkursu. Już po chwili okazało się, że Jimmy nie trzymał w rękach zwykłej kamery… Obraz z niej kierowany był do Kimmy'ego, który siedział w ciężarówce. Za pomocą specjalistycznego programu, był on w stanie rozpoznać wśród zgromadzonych ludzi osoby, związane ze światem przestępczym!
Yves spotkała się z Santavos'em. Jak się okazało wiedział on, o jej powiązaniu ze Strzelcami. Harlow jednak skłamała, że Langly namawiał ją do zdrady, lecz ona zmieniła zdanie. Ciągnęła dalej twierdząc, że pozostali to nic nie znaczący dziennikarze. By udowodnić swe racje zdecydowała, że zastrzeli Ringa! Na taki obrót sytuacji przystali zarówno Leonardo jak i Pacchino… Ten drugi zdecydował, że Harlow zamiast strzelać, wbije Langly'emu nóż w plecy!
Wreszcie rozpoczął się konkurs… Kolejne pary uczestników wchodziły na parkiet, prezentując swoje tango… Wśród uczestników nie zabrakło także wielkiego El Lobo!
W tym samym czasie Yves pod nadzorem Pacchino (stojącego na tarasie), zaszła od tyłu spacerującego Langly'ego… Bez namysłu wbiła mu nóż - Ringo bez życia upadł na ziemię… Po kilku minutach do leżącego w kałuży krwi Strzelca podszedł Pacchino. Położył obok niego czarną kostkę i gdy miał już odchodzić dostrzegł przyklejony pod koszulą Langly'ego worek z czerwonym płynem! Ringo bez namysłu wstał i wziął nogi za pas!
Konkurs zbliżał się ku finałowi… Na parkiecie pozostali Santavos, El Lobo oraz kilka innych par. Nagle Kimmy rozpoznał znanego libijskiego przemytnika! - Też brał udział w konkursie (para nr 1). W pewnej chwili Santavos skinął w stronę Libijczyka. Ten jak na zawołanie nadepnął swoją partnerkę, co oznaczało wyeliminowanie z konkursu… Każda para po odpadnięciu wyciągała z pewnego stojaka własną płytę CD oznaczoną numerem odpowiedniej pary. Jak jednak zauważył Byers, mężczyzna wziął płytę oznaczoną numerem 11, a nie 1 (numer 11 należał do Satavos'a i Yves!). Powiadomiony o zajściu Frohike, tak poprowadził swoją partnerkę, że po chwili zabrał Libijczykowi płytę!
W jednej chwili na sali pojawił się także Pacchino! Przyczajony za filarem, wyjął swój nóż, który miał rzucić w kierunku Harlow. W ostatniej chwili zamierzenia swojego goryla przewidział Santavos, który obrócił się zasłaniając Yves - nóż utkwił w jego plecach! Na sali zapanowała panika, konkurs został przerwany…
Po kilkunastu minutach na miejsce przyjechali agenci FBI, którzy aresztowali wszystkich handlarzy… Jak się okazało Santavos zginął na miejscu… Jedynymi osobami niezadowolonymi z rozbicia szajki byli Kimmy (który nie dostał nagrody, gdyż jak się okazało takowej FBI nie wyznaczyło) oraz Yves, która mimo wszystko zrozpaczona siedziała przy barze po starcie swego partnera…
Gdy wszyscy rozeszli się, Bond podszedł do Harlow, po czym zaproponował jej wspólny taniec. Odcinek zakończył się tanecznym akcentem…

   
 


David Duchovny i Gillian Anderson ponownie wcielili się w Muldera i Scully. "The X-Files: I Want to
Believe" na DVD od 20 stycznia '09!

 

 

 

 
 


Obecnie serial "Z archiwum X"
nie jest emitowany w żadnej
polskiej stacji telewizyjnej. TVP
ociąga się z premierą 9 serii.

 

 

 
 

Pilotowy odcinek
Pilotowy odcinek wyemitowano
w 1993 roku w USA. Od tego
czasu powstało ponad 200 odc.
obejmujących 9 sezonów serialu.

 

 

 
 


David Duchovny karierę zaczynał
jako statysta i narrator w filmach.
Dzięki "The X-Files" stał się
rozpoznawalny na całym świecie.

 

 

 
 


Przeprowadzka do Anglii wyszła
Gillian Anderson na dobre.
Jako Lady Dedlock podbiła serca
Brytyjczyków w "Bleak House".

 

 

 
 


Nauczony złym doświadczeniem,
serwis doczekał się alternatywne-
-go adresu URL. Zawsze
znajdziecie go na xfiles.xbr.pl!

 

Sliders PL

www.m2000.prv.pl

The X Files Forum

Koncerty, rock, metal

statystyka