Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
glowna newsy o serialu opisy odcinkow artykuly download galeria


Opis odcinków

#1AEB04 | 23/03/2001 | Three Men and a Smoking Diaper
Senator Richard Jefferson prowadził swoją kampanię wyborczą. Gdy podszedł do niego dziennikarz lokalnej telewizji senator chętnie udzielił mu wywiadu. Jefferson nie wiedział jednak, że będzie musiał odpowiedzieć na szereg niedyskretnych pytań. Chodziło o pewną wolontariuszkę, która zginęła w trakcie trwania kampanii. Dziennikarz zapytał m.in. o romans senatora z kobietą, o to dlaczego ją zabił itp. Pracownicy telewizyjni znajdujący się w wozie transmisyjnym nie wiedzieli co napadło ich dziennikarza (dotychczas było tak, że to oni dyktowali mu pytania, lecz tym razem nic mu nie mówili). Okazało się, że za wszystko odpowiedzialni byli Strzelcy! Byers stojący koło dziennikarza miał w ręku balon z anteną, dzięki której Langly mógł nadawać pytania dziennikarzowi! Szef transmisji zorientował się o co chodzi… Wybiegł z wozu, po czym skierował się w kierunku Byers'a. John uciekając nie spostrzegł, że balon z anteną pękł! Wmieszany w tłum Jimmy zaczął krzyczeć przez słuchawkę do Strzelców, że Byers został zdemaskowany. Bond zrobił to jednak na tyle niedyskretnie, że mężczyzna ścigający Byers'a skupił się na Jimmy'm! Chwilę później policja dotarła do furgonetki Strzelców!
Police Impound Yard, Richmond, Virginia. Strzelcy udali się na policyjny parking, by odebrać swój furgon. Langly wyznał, że do zakończenia kampanii wyborczej pozostało jeszcze kilka dni, dlatego w tym czasie muszą znaleźć dowody obciążające senatora. Byli oni przekonani, że to właśnie on stał za śmiercią wolontariuszki. Innego zdania był Bond, który twierdził, że Jefferson to mąż stanu! Na to Frohike oznajmił, aby Jimmy wytarł im przednią szybę… Wtedy też okazało się, że ktoś pozostawił im na szybie jakąś wskazówkę - był to pewien numer…
Będąc w redakcji Langly zabrał się za szukanie informacji o podanym numerze. Szybko zdołał ustalić, że cyfry były numerem recepty zmarłej wolontariuszki!
Melvin wraz z Ringiem udali się do centrum medycznego, skąd została wydana recepta… Na ich drodze do komputerowej bazy danych stała jednak niezbyt miła pielęgniarka. Langly szybko skłamał, że jego przyjaciel, Frohike ma silny ból brzucha. Kobieta stwierdziła, że niezbędna będzie gastroskopia. Wystraszony Strzelec wyznał, że tak naprawdę ma tylko wzdęcia (Ringo określił to "wybuchowymi gazami"). Mimo wszystko pielęgniarka zaprowadziła Frohike'go do gabinetu. Langly w tym czasie zasiadł przed komputerem…
Byers i Bond zajęli się wolontariuszami senatora. John pokrył ręce Jimmy'ego specjalnym klejem wyłapującym odciski palców - Bond miał rozpocząć pracę na rzecz kampanii. Nieoczekiwanie zdobył tę pracę! - Miał zaklejać koperty. Jak jednak przystało na Bonda wszystko pochrzanił! Przy klejeniu kopert zalał się klejem, ręce obkleił kopertami. Chwilę później udał się do łazienki. Tam przypadkiem podsłuchał rozmowę pewnej kobiety i mężczyzny, którzy przewodniczyli kampanii. Wspomnieli co nieco o dziecku, opiekunce oraz o tym, że nic nie może się wydać przed wyborami!
Tymczasem Langly i Frohike udali się do mieszkania zmarłej wolontariuszki. Na miejscu znaleźli małe dziecko. W trosce o jego bezpieczeństwo zabrali go ze sobą do redakcji "Samotnego Strzelca". Strzelcy byli przekonani, że dziecko spłodził Jefferson. Byłby to dobry dowód w sprawie, jednak ustalenie ojcostwa trwałoby zbyt długo, by zdążyć przed wyborami!
Bond wpadł w kolejne tarapaty. Został poproszony o to, aby pomógł doprowadzić senatora do normalnego stanu - Jefferson upił się usiał pod prysznicem! Jimmy musiał go postawić na nogi, gdyż senator miał się spotkać z kilkoma starszymi paniami, które jechały ponad siedem godzin, by przekazać swemu ulubieńcowi upominek…
Strzelców odwiedziła Yves! Langly skłamał, iż jest to dziecko Melvina, po czym poprosił ją, aby ta uciszyła wciąż płaczące dziecko! Ku ich zaskoczeniu kobieta poradziła sobie z płaczem niemowlakiem.
Bonda zagadnął przewodniczący kampanii. Stwierdził, iż incydent z prysznicem nie powinien być nagłoszony. Dodał, że tak naprawdę nic się nie stało. Jimmy przyjął te sugestie do wiadomości, jednak chciał wiedzieć co doprowadziło senatora do takiego stanu… Mężczyzna (Jack) wyznał, że to zwykła angina. Chwilę później dołączyła do nich kobieta, która asystowała przy prowadzeniu kampanii (Brenda). Zdecydowała się ona zatrudnić Bonda na stałe bojąc się, że ten rozpowie co zaszło dzisiejszego dnia… Jimmy jednak ku jej zaskoczeniu wyznał, że Jefferson to najlepszy polityk jakiego zna!
Bond skontaktował się z Byers'em. Jimmy wyznał mu, że dostał pracę na stałe oraz czek! John poprosił o owy czek, który chciał wykorzystać jako dowód przekupstwa. Bond stwierdził jednak, że jego nie da się przekupić, dlatego potargał czek, a jego strzępy rzucił na biurko Brendy. Byers nie mógł uwierzyć, że Jimmy zniszczył jeden z dowodów oszustwa Jefferson'a!
Następnego dnia miało miejsce ostatnie, przedwyborcze spotkanie senatora z wyborcami. Bond wkręcił się do roznoszenia kubków z kawą. Po kilkudziesięciu minutach wrócił do Strzelców z workiem po brzegi wypełnionym zużytymi kubkami. Stwierdził, że można zdjąć z nich odciski palców!
Po ustaleniu odcisków palców, Bond poprosił na chwilę do siebie Brandę. Jimmy był przekonany, że to właśnie ona nadała im sprawę, że to ona pozostawiła im numer recepty na szybie. Nieoczekiwanie kobieta wszystkiemu zaprzeczyła! Chwilę niezręcznego milczenia przerwał Jack! Mężczyzna stwierdził, że to on był odpowiedzialny za zdemaskowanie senatora…
Jefferson wygłaszał przemówienie, kiedy Branda poprosiła go w pilnej sprawie. Senator przerwał przemówienie, po czym ruszył za kobietą. Tym też sposobem doszło do spotkania Jeffersona, Brandy, Jacka, Byers'a, Langly'ego, Frohike'go, Bonda, Yves i dziecka senatora (jednym słowem wszyscy bohaterowie odcinka ;)). Jack wyznał, że senator jest nieodpowiedzialnym pijakiem, który swój sukces zawdzięcza swym pracownikom. Jack był gotowy wyjść i wszystkim wyborcom ogłosić prawdę… Zdezorientowany Jefferson uniósł się honorem twierdząc, że to on przekaże społeczeństwu prawdę, której co bądź był nieświadomy (nie wiedział nawet o dziecku).
Strzelcy powrócili do swych codziennych powinności. Nagle rozległ się dźwięk dzwonka od drzwi. Jak się okazało Strzelców odwiedził senator. Wyznał on, że przyszedł po dziecko… Chwilę później do redakcji przyszła także Branda, która stwierdziła, że spakuje rzeczy niemowlaka. Zbierając rozrzucone pieluchy usłyszała telewizyjny komunikat, który głosił, iż mimo swego zeznania senator Jefferson nie jest na przegranej pozycji! Wszyscy zgromadzeni przyjęli tą wiadomość z radością! Jefferson nie był taki zły, jakim postrzegali go Strzelcy.
 

   
 


David Duchovny i Gillian Anderson ponownie wcielili się w Muldera i Scully. "The X-Files: I Want to
Believe" na DVD od 20 stycznia '09!

 

 

 

 
 


Obecnie serial "Z archiwum X"
nie jest emitowany w żadnej
polskiej stacji telewizyjnej. TVP
ociąga się z premierą 9 serii.

 

 

 
 

Pilotowy odcinek
Pilotowy odcinek wyemitowano
w 1993 roku w USA. Od tego
czasu powstało ponad 200 odc.
obejmujących 9 sezonów serialu.

 

 

 
 


David Duchovny karierę zaczynał
jako statysta i narrator w filmach.
Dzięki "The X-Files" stał się
rozpoznawalny na całym świecie.

 

 

 
 


Przeprowadzka do Anglii wyszła
Gillian Anderson na dobre.
Jako Lady Dedlock podbiła serca
Brytyjczyków w "Bleak House".

 

 

 
 


Nauczony złym doświadczeniem,
serwis doczekał się alternatywne-
-go adresu URL. Zawsze
znajdziecie go na xfiles.xbr.pl!

 

Sliders PL

www.m2000.prv.pl

The X Files Forum

Koncerty, rock, metal

statystyka