Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
glowna newsy o serialu opisy odcinkow artykuly download galeria


Opis odcinków

#1AEB02 | 16/03/2001 | Eine Kleine Frohike
Prolog epizodu dotyczył pewnej Niemki, Madame Dauvos. Przygotowywała ona ciastka z trucizną, które następnie podawała członkom ruchu oporu. Jednym słowem robiła wszystko, by jej kraj odniósł zwycięstwo podczas II Wojny Światowej… Tuż po wojnie znikła. Istniało wiele teorii co do jej dalszych losów…
Strzelcy w pocie czoła pracowali nad kolejnym wydaniem magazynu. W pewnej chwili Frohike z zażenowaniem zaproponował, by wyrzucić Bonda z redakcji ;). Miał on dość jego ciągłych wygłupów i niesubordynacji. To rozpoczęło mini kłótnię wśród Strzelców… Zamieszanie podsumował Frohike, który nakazał wyjść Bondowi. Jimmy jednak metaforycznie potraktował rozkaz Melvin'a. Stwierdził, że tak naprawdę nie chce on, aby odszedł, że tak naprawdę go kocha… Chwilę milczenia przerwał dzwonek do drzwi… Jak się okazało Strzelców odwiedził niejaki Michael Wilhelm. Mężczyzna opowiedział o pannie Dauvos. Wyjaśnił, iż truła ona arszenikiem członków ruchu oporu. Jednak zaraz po zakończeniu wojny znikła bez śladu. Wiadomo było, że kobieta miała romans z jednym z niemieckich oficerów - miała z nim dziecko. Michael wyznał, że kilka dni temu pojawiło się w gazecie ogłoszenie pewnej kobiety, która poszukuje zaginionego syna. Mężczyzna stwierdził, że wszystkie daty i miejsca pokrywają się z trasą wędrówki panny Dauvos. Na to Byers zapytał, czego tak naprawdę oczekuje on od Strzelców. Michael stwierdził, że jego celem jest złapanie tej zbrodniarki wojennej. By tego jednak uczynić, musiał posłać do kobiety przebranego mężczyznę, który miałby za zadanie udawać zaginionego syna. Wilhelm oznajmił, że do tej roli nadałby się Frohike! Melvin mimo początkowego sprzeciwu przystał w końcu na plan mężczyzny…
Strzelcy odpowiednio ucharakteryzowali Frohike'go - założyli mu perukę, stosownie obcięli, ubrali, ogolili itp. Langly stwierdził, że cała rodzina Dauvos'ów miała ten sam znak szczególny - było nim znamię w kształcie konturu Niemiec na pośladku! Melvin ściągnął spodnie, by któryś ze Strzelców wymalowali mu znak…
Elwood, New Jersey, 3:17 P.M. Frohike wyposażony w aparat podsłuchowy zadzwonił do drzwi mieszkania pani Dauvos. Gdy drzwi otworzyła staruszka Melvin wyznał, że zgłosił się w sprawie ogłoszenia. Kobieta odwróciła się na pięcie zostawiając otwarte drzwi… Frohike nieśmiało wszedł do środka - wtedy też Langly krzyknął mu przez słuchawkę, by ten sprawdził pośladki staruszki, po czym stamtąd zmykał. Strzelec ostrożnie odchylił spódnicę kobiety, lecz w ostatniej chwili uprzedziła go inna staruszka, stojąca na piętrze. Okazało się, że kobieta, która otworzyła drzwi była tylko służącą. Sytuacja skomplikowała się, a Frohike by być pewnym tożsamości kobiety musiał zobaczyć to dość intymne miejsce staruszki…
Tymczasem u Byers'a i Langly'ego także nie było wesoło. Ich obecnością zaniepokoiła się sąsiadka pani Dauvos, Anna Haag. Gdy kobieta otworzyła drzwi od furgonetki John szybko postarał się wytłumaczyć, że prowadzą ściśle tajną misję, która nie może wyjść na jaw…
9:16 P.M. Rzekoma pani Dauvos odwiedziła swego rzekomego syna w jego pokoju. Dała mu nowe ubrania, po czym zabrała stare, tym samym eliminując jedyne źródło kontaktu Frohike'go z przyjaciółmi. Melvin próbując jak najszybciej zbyć kobietę z pokoju wyznał jej, że bardzo dużo się modlił o to, aby kiedyś nastąpił dzień, kiedy się spotkają…
7:04 A.M. Służąca spakowała stare ubranie Frohike'go. Wplecione w koszulę kable zdecydowała wyrzucić do kosza. Melvin próbując odzyskać swe stare ubranie stwierdził, iż nowe na nim źle leży, lecz pani Dauvos była odmiennego zdania. W końcu stało się to, czego Melvin obawiał się najbardziej! - Kobieta poczęstowała go jedzeniem! Było to o tyle straszne, że staruszka przyrządziła ciastko z kremem! Kiedy Frohike nie zdołał się wykręcić od zjedzenia przysmaku, gdy tylko pani Dauvos odwróciła się Melvin wrzucił ciastko do kosza na śmieci. Tam też odnalazł wyrzucony podsłuch. Czym prędzej opuścił pomieszczenie, po czym nawiązał kontakt z przyjaciółmi. Wyznał im, że staruszka chciała go otruć ciastkiem. Na to Langly zasugerował, aby Frohike zabrał ciastko, by następnie poddać je analizie.
Tymczasem przebywającego w redakcji Bonda nieoczekiwanie odwiedziła Yves! Kobieta zbyła Jimmy'ego półsłówkiem, lecz nie dał on za wygraną… Chciał być poważnie traktowany, toteż dlatego chciał wiedzieć jaki jest cel jej wizyty. Yves w końcu uległa naleganiom Bonda… Wytłumaczyła, że Strzelcy wpakowali się po uszy! Według niej za wszystko odpowiedzialny był Michael Wilhelm, który to nadał tę sprawę… Kobieta wyznała, że mężczyzna specjalnie zaangażował całą tą farsę chcąc odwrócić uwagę od swej prawdziwej tożsamości.
Frohike wrócił wraz z panią Dauvos do domu z porannego joggingu w trakcie którego, Melvin nadwerężył nogę. Staruszka zrobiła mu okład, po czym wyznała, że musi nadrobić wszystkie lata rozłąki. Następnie ponownie poruszyła kwestię jedzenia. Stwierdziła, że Frohike musi jeść - Strzelec zaproponował zamówienie pizzy ;).
Frohike wykorzystując odpowiednią chwilę udał się do kuchni, by wyciągnąć z kosza ciastko. Wtedy też zorientował się, że znikło ono z kosza. Chwilę później w pomieszczeniu obok Melvin natknął się na martwą służącą! (to właśnie ona zjadła wyrzucone ciastko).
Po kilku minutach na miejscu zjawiła się policja. Lekarze stwierdzili, że przyczyną śmierci był zawał serca. Frohike miał ochotę powiedzieć o ciastku, jednak w porę powstrzymał go Langly, który stwierdził, że takie posunięcie godziłoby w powodzenie całej misji…
Hotel Belmont, Washington D.C. Yves i Bond postanowili sprawdzić, jakie zamiary co do Strzelców ma Wilhelm. Kiedy Yves wkradła się do hotelowego pokoju, Jimmy miał stać na czatach i obserwować, czy Michael nie wraca… Jak jednak przystało na niezwykle spostrzegawczego Bonda nie zauważył on, jak drugą windą przyjechał Wilhelm, po czym wszedł do swojego pokoju, w którym była Yves! Na szczęście mężczyzna nie zauważył kobiety, która przypadkiem podsłuchała jego rozmowę telefoniczną… Michael wyznał swemu rozmówcy, że ma zamiar zabić Strzelców… Na jaw wyszło także, że to on jest prawdziwym synem Madame Dauvos!
Tymczasem Frohike zdecydował się na ostateczne rozstrzygnięcie sprawy pośladków pani Dauvos. Wziął aparat fotograficzny, po czym wszedł do łazienki, w której to staruszka brała prysznic. Melvin miał już odsunąć kabinę, kiedy niespodziewanie poślizgnął się na śliskiej posadzce!
Po kolejnym niepowodzeniu kobieta zdecydowała się umyć Frohike'go… Dauvos zorientowała się, że włosy jej rzekomego syna są przyklejone! Nie zdziwiła się jednak tym faktem, gdyż sama nosiła perukę. Przez przypadek także, zmyła namalowane znamię z ciała Strzelca. Jak się jednak okazało nie miała pojęcia, co może to oznaczać…
Yves wraz z Bondem dotarła do Langly'ego i Byers'a. Kobieta wytłumaczyła Strzelcom, że zostali oni oszukani! Dała też do zrozumienia, że prawdziwym synem Dauvos jest właśnie Michael! On też wkrótce miał się zjawić, zabrać matkę, a następnie zlikwidować wszystkich świadków… Yves stwierdziła, że podsłuchała, jak w hotelu Wilhelm mówił, że Strzelcy obserwują nie tą kobietę co potrzeba! Po tych słowach Byers pozbierał krążące mu po głowie myśli. W końcu oznajmił, że prawdziwą Madame Dauvos jest pani Haag! Zanegował to jednak Langly, który stwierdził, że pani Haag była dla niego bardzo miła: nie skrzyczała go jak sikał koło jej drzewa, poczęstowała go nawet ciastkiem! Po tych słowach na Ringa spadło oświecenie - nagle fatalnie się poczuł ;).
Kilkadziesiąt minut później na miejscu pojawił się Wilhelm. Wtargnął on z pistoletem do furgonetki Strzelców. Była to jednak zasadzka - wkrótce został obezwładniony przez Yves!
Tego samego wieczoru dom Dauvos wypełnił się gośćmi - odbyła się stypa po zmarłej służącej… Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć pani Haag, która na tą okoliczność upiekła ciasteczka! Po kilku minutach jedna ze staruszek padła nieprzytomna na ziemię! Natychmiast zareagował Frohike, który obrzucił rzekomą Dauvos oskarżeniami, że jakoby jest nazistowską zabójczynią… Monolog Melvina przerwał dopiero Michael (!), który nieoczekiwanie pojawił się w domu! Wilhelm wyjął broń, po czym oznajmił, że to on jest prawdziwym synem Madame Dauvos. Wtedy odezwała się pani Haag, która stwierdziła, że to ona nazywa się Dauvos! Następnie wytłumaczyła, że to ona podsunęła sąsiadce pomysł z wystosowaniem ogłoszenia do gazety, gdyż miało to być przykrywką do jej poszukiwań syna (zbieg okoliczności). By udowodnić swe racje pokazała zebranym swe pośladki, na których widniało znamię w kształcie konturu Niemiec! To wystarczyło, by Bond ujawnił swą tożsamość. Jak się okazało Wilhelm był przebierańcem! - Maskę z jego podobizną założył Jimmy!
Takim oto sposobem zakończyła się sprawa zbrodniarki wojennej, Madame Dauvos. Została ona ujęta przez policję, odpowie za swe wszystkie zbrodnie na członkach ruchu oporu!
Yves już chyba standardowo wykorzystała Strzelców… Gdy Dauvos została aresztowana, to właśnie ona jako pierwsza zgłosiła się po odbiór nagrody… Na zakończenie chciałbym jeszcze wyjaśnić sprawę ciastka, od którego to zmarła służąca… Otóż smakołyk został podarowany rzekomej pani Dauvos przez panią Haag (prawdziwą Dauvos).
 

   
 


David Duchovny i Gillian Anderson ponownie wcielili się w Muldera i Scully. "The X-Files: I Want to
Believe" na DVD od 20 stycznia '09!

 

 

 

 
 


Obecnie serial "Z archiwum X"
nie jest emitowany w żadnej
polskiej stacji telewizyjnej. TVP
ociąga się z premierą 9 serii.

 

 

 
 

Pilotowy odcinek
Pilotowy odcinek wyemitowano
w 1993 roku w USA. Od tego
czasu powstało ponad 200 odc.
obejmujących 9 sezonów serialu.

 

 

 
 


David Duchovny karierę zaczynał
jako statysta i narrator w filmach.
Dzięki "The X-Files" stał się
rozpoznawalny na całym świecie.

 

 

 
 


Przeprowadzka do Anglii wyszła
Gillian Anderson na dobre.
Jako Lady Dedlock podbiła serca
Brytyjczyków w "Bleak House".

 

 

 
 


Nauczony złym doświadczeniem,
serwis doczekał się alternatywne-
-go adresu URL. Zawsze
znajdziecie go na xfiles.xbr.pl!

 

Sliders PL

www.m2000.prv.pl

The X Files Forum

Koncerty, rock, metal

statystyka