Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
glowna newsy o serialu opisy odcinkow artykuly download galeria


Artykuły

Kosmiczne nowości - obcy wśród nas

W serialu "Z Archiwum X" często mówi się o UFO i pozaziemianach. Ale, czy rzeczywiście kiedykolwiek schwytano i zbadano coś, co można by uznać za "Obcego" - pozaziemską formę życia?
Oficjalnie odpowiedź brzmi : nie. Jednak miało miejsce pewne wydarzenie, które mogłoby wskazywać na coś zupełnie innego. Wszystko zaczeło się 2 lipca 1947 roku, kiedy tajemniczy szybowiec roztrzaskał się na pustyni, niedaleko bazy lotniczej Roswell, w Nowym Meksyku. Wielu tamtejszych mieszkańców widziało katastrofę, a wojskowi wynieśli dwa ciała rozbitków z maszyny. Kilka dni później, w bazie nadano oficjalny komunikat, w którym podano, że ujęto... latający talerz.
Po kilku godzinach wiadomość ta została sprostowana (nie było to nic innego jak sonda balonowa) i "spuszczono zasłonę milczenia" na sprawę. Jednak od tamtego czasu, czyli od pięćdziesięciu lat, incydent z Roswell wzbudza zainteresowanie ufologów, uczonych i zwykłych ludzi. Wydarzenie to jest wciąż tematem dyskusji, jako jedna z największych tajemnic naszego wieku.

Bulwersujące zdjęcia filmowe
Po dzięsiątkach lat "ściśle tajna" sprawa została ponownie otwarta z powodu zaskakującego wydarzenia: odnaleziono zdjęcia filmowe, które ukazywały poza szczątkami owego Ufo również niektóre fazy autopsji (badanie poprzez sekcję), której zostali poddani dwaj "Obcy" znalezieni w pojeżdzie. Jeden z nich spoczywał na rodzaju łóżka. Jego twarz i ciało były podobne do ludzkiego, ale głowa była nieproporcjonalnie wielka, bez włosów, z zamkniętymi oczami i dość mało wykształconymi uszami.

Entuzjaści i krytycy
Taśma filmowa, wyemitowana zaledwie dwa lata temu w wielu krajach świata, zyskała wierzących w nią entuzjastów, ale wywołała też liczne polemiki. To, co wydawało się autentycznym pierwszym sfilmowanym spotkaniem z istotami pozaziemskimi, wielu uznało za falsyfikat. Nie bez powodu - orzekli to przede wszystkim eksperci od fotografi i uczeni. Także sondowani na ten temat młodzi Amerykanie okazali się sceptyczni. Pewna 15 letnia Patsy po obejrzeniu filmu powiedziała: "Jestem osobą dość łatwowierną, ale od razu zauważyłam że te obrazy są sfałszowane". Jej koleżanka - 17 letnia Helen, córka chirurga - poparła ją, powołując się na autorytet ojca: "Tato mówił mi, że prawdziwa autopsja, nie odbywa się w ten sposób że lekarze kroją gdzie chcą..."

Dziwaczna aluzja
I rzeczywiście domniemana autopsja została dokonana w sposób dość chaotyczny przez medyków, którzy najpierw badali oko, a potem kolano "Obcego", zamiast poddać go systematycznemu i logicznemu badaniu, poczynając od organów wewnętrznych, kryjących się w klatce piersiowej. Wątpliwości na temat autentyczności taśm nie przesądzają jednak o tym, że wszyscy z sondowanych nie wierzą w Ufo czy życie poza Ziemią. Niektórzy uważają , że sfałszowane taśmy umyślnie puściła w obieg CIA, żeby udowodnić żę Ufo to tylko pogoń za sensacją. I że CIA nie zdaje sobie sprawy że ludzie będą kontynuować swoje dociekania dopóty, dopóki wydarzenia z Roswell nie zostaną ujawnione.

Niewiarygodna prawda
Ta opinia odpowiada zagorzałym ufologom. Twierdzą, że pokazywane materiały są ewidentnie fałszywe i służą maskowaniu wydarzenia, które rzeczywiście miało miejsce, a jest po prostu niewygodne dla różnych tajnych służb USA, utrzymujących teraz, że pojazd był wojskową rakietą, na której pokładzie przebywały dwie małpy...

autorka: Ciekawska Patrycja

 

   
 


David Duchovny i Gillian Anderson ponownie wcielili się w Muldera i Scully. "The X-Files: I Want to
Believe" na DVD od 20 stycznia '09!

 

 

 

 
 


Obecnie serial "Z archiwum X"
nie jest emitowany w żadnej
polskiej stacji telewizyjnej. TVP
ociąga się z premierą 9 serii.

 

 

 
 

Pilotowy odcinek
Pilotowy odcinek wyemitowano
w 1993 roku w USA. Od tego
czasu powstało ponad 200 odc.
obejmujących 9 sezonów serialu.

 

 

 
 


David Duchovny karierę zaczynał
jako statysta i narrator w filmach.
Dzięki "The X-Files" stał się
rozpoznawalny na całym świecie.

 

 

 
 


Przeprowadzka do Anglii wyszła
Gillian Anderson na dobre.
Jako Lady Dedlock podbiła serca
Brytyjczyków w "Bleak House".

 

 

 
 


Nauczony złym doświadczeniem,
serwis doczekał się alternatywne-
-go adresu URL. Zawsze
znajdziecie go na xfiles.xbr.pl!

 

Sliders PL

www.m2000.prv.pl

The X Files Forum

Koncerty, rock, metal

statystyka