Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
glowna newsy o serialu opisy odcinkow artykuly download galeria


Sephiroth, dnia 14.02.2016, 21:10
Rekomendacje: sezon 9
Poniżej zamieściłem rekomendacje do odcinków dziewiątego sezonu „Z Archiwum X”. Chyba najbardziej kontrowersyjnego sezonu ze wszystkich. Jedni go kochają inni nienawidzą i ja z pewnością zaliczam się do tej drugiej grupy. To już ostatni sezon z tych podstawowych, które niegdyś tworzyły trzon serialu. Już niedługo pojawią się rekomendacje (być może i opisy, choć wątpię) do odcinków nowej, X serii.
Wzorem ubiegłych sezonów rekomendacje znajdują się poniżej w formie newsa. Wkrótce trafią do działu „Rekomendacje”.

9X01 | 11/11/01 | Nothing Important Happened Today
Sephiroth
Nowy sezon serialu, którego akcja rozpoczyna się 48 godzin po ostatnim odcinku ósmej serii. Na początku wielka niespodzianka – zupełnie nowa czołówka. I to nie lekko zmieniona jak w przypadku ósmej serii, zupełnie nowa. Bez Muldera, kiepska, bez klimatu, zbyt nowoczesna. Mulder po raz kolejny przepadł jak kamień w wodę. W FBI zamieszanie. Raczej słabe otwarcie sezonu.
5/6

9X02 | 11/18/01 | Nothing Important Happened Today II
Sephiroth
Kontynuacja odcinka otwierającego dziewiąty sezon. Kierunek, w którym podąża fabuła serialu zmierza w bardzo niebezpiecznym kierunku. Superżołnierze, niezniszczalni ludzie, czyli wszystko to co sprawia, że główni bohaterowie stają się bezsilni. Tym samym ich działania tracą sens a ich życie uzależnione jest od woli czarnych charakterów. Nie tylko nowa czołówka straciła klimat.
4/6

9X03 | 12/02/01 | Daemonicus
Sephiroth
To już nie chyba a na pewno nie to samo Archiwum X. W sekcji pozostali Doggett i Reyes, Scully natomiast rozpoczęła pracę w akademii FBI w Quantico, gdzie uczy młodych adeptów FBI tajników ustalania przyczyn zgonów. Agenci prowadzący rozpoczynają śledztwo w sprawie diabła wcielonego. Cały czas ma się wrażenie, że to już gdzieś było a czarna charakter do złudzenia przypomina Freddyego Krugera.
2/6

9X04 | 12/09/01 | 4-D
Sephiroth
Jeden z lepszych odcinków tego sezonu, opowiadający o istnieniu światów równoległych i pewnym mordercy, który potrafi swobodnie przenosić się między nimi. Mimo iż rola Scully i Skinnera została bardzo zmarginalizowana, akcja odcinka naprawdę ciekawa i interesująca. Sukces przypieczętowuje zachwyt Doggetta nad polską kiełbasą! Naprawdę, to nie żart.
5/6

9X05 | 12/16/01 | Lord of the Flies
Sephiroth
Temat wszelkiego rodzaju robactwa latającego czy pełzającego został w serialu chyba wyeksploatowany do końca. Ten odcinek zdaje się to potwierdzać. Nie ma w nim zupełnie nic nowego, czegokolwiek czym mógłby zaskoczyć widza. Kolejna opowieść o muchach zabijających ludzi. Autorom kończą się pomysły?
2/6

9X06 | 01/06/02 | Trust No 1
Sephiroth
Tytuł odcinka przypomina najlepsze czasy „Z Archiwum X”. Gdyby powstał kilka lat temu pewnie miałby inny scenariusz i plasował się w czołówce najlepszych odcinków mitologicznych. Tutaj jest inaczej. Scenarzyści łaskawie przypomnieli sobie o Mulderze i napisali historię o próbie powrotu agenta do Scully. Tandetny odcinek grający na emocjach fanów serialu.
3/6

9X07 | 01/13/02 | John Doe
Sephiroth
Tytułowy John Doe to zawsze w USA człowiek o nieustalonej tożsamości. W tym odcinku Doggett w dość opłakanym stanie budzi się w Meksyku i nic nie pamięta – nawet swojego nazwiska. Akcja odcinka ciekawa, dobrze odwzorowany klimat Meksyku, wątpię jednak by właśnie czegoś takiego oczekiwali fani serialu. Zbyt mało Archiwum X w Archiwum X.
4/6

9X08 | 01/27/02 | Hellbound
Sephiroth
Odcinek poświęcony przestępcom, którzy z biegiem czasu, po odsiedzeniu swoich wyroków, starają się podążać uczciwą ścieżką. Owi mężczyźni biorą udział w spotkaniach resocjalizacyjnych, podejmują legalną pracę. Problem w tym, że po kolei padają ofiarami niezwykle brutalnych morderstw, których wyjaśnieniu postanawia sprostać agentka Reyes. Jak zwykle agentka wyczuwa energię i powiązania…
3/6

9X09 | 03/03/02 | Provenance
Sephiroth
Po kilku (w moim odczuciu) bardzo nieudanych odcinkach dziewiątego sezonu, scenarzyści uraczyli nas dwoma odcinkami mitologicznymi. Niestety, ale jest to tylko i wyłącznie bardzo nieudolna próba nawiązania do finałowego odcinka szóstej serii pt. „Biogenesis”. Znowu został odnaleziony statek kosmiczny z zapisanymi tekstami. Odgrzewany kotlet, chyba najgorszy z dotychczasowych odcinków tego typu.
2/6

9X10 | 03/10/02 | Providence
Sephiroth
Kontynuacja poprzedniego odcinka. Odcinek nie wnosi absolutnie nic nowego, dalej drążąc przejedzony temat odkrytego na pustkowi statku kosmicznego. Ufologiczna sekta, poobijani Samotni Strzelcy, wszędzie spisek i konspiracja. Ponadto William. Oglądając ten odcinek odnosi się wrażenie, że sami scenarzyści pogubili się już kto syna Scully chce ratować a kto unicestwić.
2/6

9X11 | 03/17/02 | Audrey Pauley
Sephiroth
Odcinek podejmujący tematykę śmierci klinicznej. W roli głównej całkiem niespodziewanie agentka Monica Reyes. Trzeba oddać uczciwość, scenariusz bardzo poprawny. Mimo, że serial już kilkakrotnie podejmował to zagadnienie, odcinek choć nie porywa, bardzo przyjemnie się go ogląda. Inna sprawa, że Scully pojawia się w nim na alibi, by widz nie miał wątpliwości, że nadal ogląda „Z Archiwum X”.
4/6

9X12 | 03/31/02 | Underneath
Sephiroth
Prolog odcinka przenosi nas do roku 1989, kiedy to Doggett pracował w nowojorskiej policji. Wtedy też za sprawą agenta doszło do aresztowania i skazania pewnego nad wyraz okrutnego mordercy. Po trzynastu latach odsiadki, badania DNA mordercy dowiodły jednak jego niewinności. Doggett nie mogąc pogodzić się ze zwolnieniem skazańca jedzie do Nowego Jorku by wznowić śledztwo. Z każdą minutą odcinek coraz mniej prawdopodobny.
3/6

9X13 | 04/07/02 | Improbable
Sephiroth
Kolejny z odcinków pół żartem pół serio, z serią brutalnych morderstw w tle. Do tego dochodzi numerologia, morderca bez serca i doskonale wszystkim znany aktor, Burt Reynolds, który wystąpił prawdopodobnie w roli boga. Odcinek na pewno wniósł trochę świeżości do dotychczas kiepskiego sezonu serialu. Warto obejrzeć, chociażby ze względu na charakterystyczną włoską muzykę.
5/6

9X14 | 04/14/02 | Scary Monsters
Sephiroth
Powrót księgowej Muldera i Scully, czyli niestrudzonej młodej agentki Harrison. Tytuł odcinka bardzo jednoznaczny – będziemy mieli do czynienia ze strasznymi potworami. W rzeczy samej tytuł bardzo adekwatny. Gdyby w odcinku pojawił się Mulder, bez wątpienia otrzymałby najwyższą notę. W zasadzie pojawił się – przez chwilę na zdjęciu legitymacji służbowej, którą Scully trzyma w domu.
5/6

9X15 | 04/21/02 | Jump the Shark
Sephiroth
Odcinek będący zakończeniem serialu „The Lone Gunmen” i zakończeniem historii Samotnych Strzelców w serialu „Z Archiwum X”. Jak wiadomo ta niezwykle sympatyczna trójka dziwaków to cisi bohaterowie drugiego planu. Zasługują na wielki szacunek i uczczenie ich zasług na rzecz Muldera i Scully. Najwyraźniej scenarzyści postanowili inaczej. Panie i panowie, moim subiektywnym zdaniem, ogłaszam go NAJGORSZYM odcinkiem serialu. Nie oglądajcie i żyjcie w niewiedzy.
0!/6

9X16 | 04/28/02 | William
Sephiroth
Wielki powrót Davida Duchovnyego! Nie jako Muldera tylko reżysera tego odcinka. Marne pocieszenie ale jednak zawsze coś. Wraz z odtwórcą roli Muldera powraca temat agenta i jego zniknięcia. Pod tym względem bardzo ciekawy odcinek pokazujący jak powinien wyglądać ten sezon. Warto obejrzeć chociażby ze względu na tytułowego bohatera, Williama.
5/6

9X17 | 05/05/02 | Release
Sephiroth
Tak naprawdę nie jest to kolejny odcinek „Z Archiwum X”. Jest to finałowy odcinek serialu sensacyjnego opowiadającego o agencie FBI, Johnie Doggeccie, który po latach niepowodzeń w końcu znajduje mordercę swojego syna. Na próżno szukać tu niewytłumaczalnych zjawisk czy czegokolwiek niecodziennego. Twórcy postanowili, aby każdy z ostatnich odcinków sezonu zamykał jeden z wątków serialu.
4/6

9X18 | 05/12/02 | Sunshine Days
Sephiroth
Co zrobilibyście mając moc telekinezy? Bohater tego odcinka wyrzuca nieproszonych gości przez dach własnego domu. W wolnych chwilach natomiast aranżuje swój dom na wzór domu rodziny Bradych, bohaterów pewnego starego, popularnego w USA serialu. Odcinek zabawny z głębszym przesłaniem dotyczącym rodziny. Z gościnnym występem Davida Faustino, lepiej znanego jako Bud Bundy.
4/6

9X19 | 05/19/02 | The Truth
Sephiroth
Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Może jednak najpierw zacznę od plusów… W końcu pojawia się Mulder i to już w pierwszej scenie. Świetną sprawą są urywki niemal ze wszystkich odcinków mitologicznych. Właściwym rozwiązaniem jest również według mnie pojawienie się większości kluczowych dla serialu postaci – nawet tych, którzy udział w historii „Z Archiwum X” przepłacili życiem. Zaletą jest również, że odcinek jest dwa razy dłuższy niż pozostałe. Cała reszta to już farsa i próba ogłupienia widzów. Motywy działania ludzi nieprzychylnych Mulderowi: niejasne. Zmiany na szczeblach FBI: głupie. Indiańska wioska: niepoważna. Ucieczka: dajcie spokój. Amerykanie mają szczególny dar psucia zakończeń wszystkich seriali, nawet tych najlepszych. Być może robią to celowo, by fani nie tęsknili za swoimi ulubionymi bohaterami. Akcja ostatniego odcinka pt. „Prawda” pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. W sumie nie ma się czemu dziwić. Akcja ostatniego odcinka równa całemu dziewiątemu sezonowi serialu: wszystko bardzo płytkie i niejakie. Chcę wierzyć i żyć w świadomości, że serial skończył się na ósmym sezonie. Nic dodać nic ująć. Z punktu widzenia rekomendacji, jeśli dotarliście do dziewiątego sezonu, odcinek trzeba obejrzeć. Pozostaje bardzo duży niesmak.
6/6

komentarze [2]
[skomentuj] [wróć do newsów]

05.09.2016, 23:14


06.09.2016, 06:06


Powered by PsNews
   
 


David Duchovny i Gillian Anderson ponownie wcielili się w Muldera i Scully. "The X-Files: I Want to
Believe" na DVD od 20 stycznia '09!

 

 

 

 
 


Obecnie serial "Z archiwum X"
nie jest emitowany w żadnej
polskiej stacji telewizyjnej. TVP
ociąga się z premierą 9 serii.

 

 

 
 

Pilotowy odcinek
Pilotowy odcinek wyemitowano
w 1993 roku w USA. Od tego
czasu powstało ponad 200 odc.
obejmujących 9 sezonów serialu.

 

 

 
 


David Duchovny karierę zaczynał
jako statysta i narrator w filmach.
Dzięki "The X-Files" stał się
rozpoznawalny na całym świecie.

 

 

 
 


Przeprowadzka do Anglii wyszła
Gillian Anderson na dobre.
Jako Lady Dedlock podbiła serca
Brytyjczyków w "Bleak House".

 

 

 
 


Nauczony złym doświadczeniem,
serwis doczekał się alternatywne-
-go adresu URL. Zawsze
znajdziecie go na xfiles.xbr.pl!

 

Sliders PL

www.m2000.prv.pl

The X Files Forum

Koncerty, rock, metal

statystyka